Шлях по сайту: Новини ДДПУ Новини Наукова конференція, присвячена ювілею кафедри ПМДтаІПО, очима студентів

ДВНЗ Донбаський державний педагогічний університет

Наукова конференція, присвячена ювілею кафедри ПМДтаІПО, очима студентів

Друк

На факультеті початкової, технологічної та професійної освіти у ІІ семестрі навчання для студентів 1-го курсу, які навчаються за спеціалізацією «Інформатика», викладається така навчальна дисципліна, як «Методи дослідницької діяльності в предметній галузі».

Коли ми дізналися що в нас буде такий предмет, то гадки не мали, чому саме ми можемо навчитися. Та зараз чітко можемо сказати, що ця дисципліна сприяє ознайомленню студентів з основними відомостями про роль і місце науки у розвитку суспільства, про закономірності розвитку науки, про організацію та шляхи забезпечен¬ня наукових досліджень у державі; формування компетентностей майбутніх учителів із питань методики і методів проведення педагогічного дослідження, необхідних для планування та досягнення освітніх результатів певного рівня. Кінцевим результатом роботи студентів у межах цієї дисципліни стало проведення «Студентської наукової конференції».

Тема такої конференції у 2019–20 навчальному році була обрана не випадково. Саме на цей рік припадає ювілей кафедри природничо-математичних дисциплін та інформатики в початковій освіті, яка вже 50 років упевнено почувається в освітньому просторі.

Студентам-інформатикам пощастило мати нагоду не тільки навчитися проводити наукові конференції, працювати з науковою літературою, готувати наукові статті та доповіді, а ще й попрацювати з архівними матеріалами університету, факультету та кафедри.

Саме ця робота була незвичайна та досить цікава. Кожен дослідник намагався до ідеалу довести те, що розпочав. Готуючись до конференції, студенти плідно співпрацювали із викладачами, копались у різних матеріалах, планували проведення до дрібниць.

У своїх матеріалах студенти вшанувати велику та плідну працю викладачів, які працювали на кафедрі у різні роки: професора Коротяєва Б.І. – першого завідувача кафедри, педагога-новатора і наукового керівника багатьох викладачів, його наступників і послідовників: Блохіної Н.В, Бондаренко Т.М., Борисова В.В., Вікторенко І.Л., Ганзери В.С., Горобець Л.В., Гринько В.О., Загнібеди П.С., Євтухової Т.А., Краснокутської В.П., Кошелєва О.Л., Лодатка Є.О., Ляшової Н.М., Мільченка П.З., Огаркової Н.В., Плахотського О.В., Пономарчук В.І., Пучкова І.Р., Сарієнка В.В., Сарієнка В.К., Співакової О.І., Федь І.Є., Чуйка М.П. та ін.

Окрім вивчення матеріалу та підготовки до конференції, ми також намагалися до вивчення предмету підходити творчо, тому в колекції наших матеріалів є не тільки відповіді на питання практичних занять, а й доповіді, тематичні реферати, словники, есе, стікери, казки, гумористичні мініатюри, плакати та торти, присвячені науці та науковцям, а також навчальній дисципліні МДД.

Складна епідеміологічна ситуація в Україні не дала можливості провести конференцію так, як було заплановано. Але організатори знайшли вихід, яким стала онлайн-платформа для відео-конференцій ZOOM. І ми отримали вражаючий результат – кількість присутніх на конференції сягнула 45 учасників.

Конференція відбулася 20 травня 2020 року. Кожен доповідач разом із своїм науковим керівником підготував доповідь, мультимедійну презентацію, та інформаційний матеріал, із яким можна ознайомитися на сайті конференції.

Після доповідей, кожна з яких була присвячена групам предметів, які викладалися членами кафедри, викладачі висвітлювали перспективи розвитку відповідних дисциплін. Загалом, конференція пройшла у дружній атмосфері та з позитивним настроєм у всіх її учасників.

Звісно, було складно та незвично працювати в онлайн-режимі, але ми впорались. Можна сказати, що в цьому році студентами та викладачами був започаткований літопис кафедри ПМДтаІПО!

Студентки 1 курсу, групи І Анастасія Махно, Анастасія Ліпатова

 

Оголошення