Шлях по сайту: Новини ДДПУ Новини Студенти філологічного факультету взяли участь у майстер-класі з вокалу

ДВНЗ Донбаський державний педагогічний університет

Студенти філологічного факультету взяли участь у майстер-класі з вокалу

Друк

Філологічний факультет завжди радо відчиняє свої двері для гостей.

29 листопада до нас завітала українська співачка, актриса, композитор, аранжувальниця, музичний драматург, викладач, фольклористка, художниця і просто гарна жінка – Мар’яна Садовська, уроджениця м. Львова, громадянка Німеччини.

На майстер-клас прийшли студенти й викладачі філологічного факультету, факультету початкової, технологічної та професійної освіти, факультету психології, економіки та управління й факультету спеціальної освіти, які володіють вокальним мистецтвом, музикою, і ті, кого зачаровує спів.

Пані Мар’яна розповіла про те, як, відпочиваючи в Карпатах, звернула увагу на бабусю, що співала своєрідним, народним, автентичним голосом. Це неабияк вплинуло на подальшу творчу діяльність мисткині і стало частиною її життя.

Мар’яна Садовська називає себе етнографом-любителем, вона обожнює фантазувати, до чого спонукає й оточення. На її думку, голос має бути «без меж». Він не може бути «правильним» чи «неправильним», у кожного є своя пісня-душа, притаманна лише одній людині.

Із самого початку пані Мар’яна зачарувала своїм прекрасним голосом, продемонструвавши весільну лемківську пісню. Студентам було цікаво дізнатися про особливості та відмінності співу в різних реґіонах України, особливо на Гуцульщині, Лемківщині, Поліссі та Полтавщині.

Співачка розповіла про свої подорожі Україною, зосередивши увагу на маленькому селі, розташованому на Поліссі, де люди і до сьогодні вірять у домовиків, лісовиків та русалок. Вона продемонструвала аудиторії русальну пісню, яку виконують жінки, щоб приспати русалок після заходу сонця. Студенти та викладачі занурилися в цю магію старовинного обряду за допомогою співу, бо разом із Мар’яною виконували пісню під її професійним керівництвом.

Із нагоди наближення різдвяних свят Мар’яна дала майстер-клас із виконання полтавської колядки-щедрівки «Сидить Миколай», яку потім усі присутні заспівали самостійно, заплющивши очі, щоб краще почути і відчути «злиття» голосів.

Зустріч відбулася в дружній, невимушеній атмосфері, бо вся була пронизана чудовими історіями й дотепними жартами.

Студентки-магістрантки філологічного факультету групи У Зацепа Наталія та Смирнова Неля

 

Навігація

Контакти

ОголошенняОголошення