Шлях по сайту: Новини ДДПУ Новини Як ми святкували День української писемності та мови

ДВНЗ Донбаський державний педагогічний університет

Як ми святкували День української писемності та мови

Друк

Ну що б, здавалося, слова,

Слова та голос − більш нічого,

А серце б’ється, ожива,

Як їх почує! Знать, од Бога

І голос той, і ті слова...

Тарас Шевченко.

Серед багатьох традиційних свят нашого народу є одне особливе − День української писемності та мови. Свято, яке знову й знову приводить нас до думки про те, що рідне вкраїнське слово квітами-діамантами проростало із найдавніших діалектів праслов’янських племен, пробивалося крізь переслідування й заборони, щоб сьогодні забити водограєм єднання українців на всіх континентах світу.

По-особливому зворушливим було цьогорічне Свято української мови на факультеті спеціальної освіти. У гостинній світлиці зібралися студенти, викладачі, гості. Запашний чай, печиво, цукерки... Студенти в розкішних вишиванках. Лунає лірична мелодія. І ось розпочинається урочисте дійство. Із вступним словом звертається до всіх присутніх декан факультету Олена Володимирівна Мамічева. А далі − калейдоскоп творчих виступів, що поєднали в собі й повідомлення доцента кафедри української мови та літератури Оксани Іванівни Сушко «Про деякі зауваги щодо статусу української мови в умовах глобалізації світу», і конкурс-змагання на кращого знавця мови, переможницею якого стала студентка 2-го курсу Юля Жадік, за що отримала солодку винагороду, і зворушливі авторські вірші Аліни Слабої та Ірини Столяр, і поезії українських поетів у прекрасному виконанні студентів факультету, й актуальне для майбутніх дефектологів повідомлення заступника декана Тетяни Григорівни Кузнецової про взаємозв’язок мови і мислення, і слова подяки за отриману насолоду організаторам заходу доцента кафедри корекційної та інклюзивної освіти Людмили Анатоліївни Співак. Особливий інтерес аудиторії викликало оповідання «Суперечка про найкращу мову», прочитане Тетяною Григорівною.

А ще звучали пісні, зворушливі та задушевні. Своєрідним символом родинного затишку, щирої гостинності й ліричного завершення цього прекрасного свята стала пісня «Чорнобривці», майстерно виконана студентом ІІ курсу Олексієм Фоменком.

Студент 2-го курсу факультету спеціальної освіти

– Ярослав Довгоспинний

 

Навігація

Контакти

ОголошенняОголошення