Шлях по сайту: Новини ДДПУ Новини Краса рідного слова

ДВНЗ Донбаський державний педагогічний університет

Краса рідного слова

Друк

Наче з поля чи з лугівки,

У розповні літа

Чую голос перепілки

З чебреців чи жита.

То говорить поле хлібне,

Луг, трава шовкова…

Найдзвінкіше слово рідне,

Найрідніша мова…

М. Сингаївський

Цими рядками 8 листопада студенти 4 курсу факультету спеціальної освіти, разом із магістрантами та кураторами груп, провели об’єднану кураторську годину на честь святкування Дня української писемності та мови. Метою заходу було возвеличити красу та багатство української мови, викликати бажання милуватися її красою, почуття національної гідності та любові до рідної мови, свого народу, рідної землі, народної мудрості, до краси рідного слова.

Свій захід студенти та куратори вирішили провести у незвичайній формі і тому завітали до бібліотеки ДДПУ. Біля куточків, присвячених традиціям, національним символам та оберегам, студенти розповідали про витоки рідної мови, декламували вірші відомих поетів України та переглянули короткий історичний ролик «Незвичайні факти про українську мову». Згадали про Тараса Шевченка, Лесю Українку, Ліну Костенко, Івана Коцюбинського та інших творців культурної України та їх літературні твори. Деякі з них звучали в рамках кураторської години. Махник Ангеліна продекламувала вірш великого Кобзаря – «Думи мої , думи мої…», а Кузан Юлія прочитала вірш Лесі Українки – «Україно! Плачу слизами над тобою…».

Куратори 4 курсу, кандидат психологічних наук, доцент Могильова Н. М. та старший викладач Манько О. Г. розповіли студентам про перші згадки в історії про українську мову, а Банченко Світлана, яка навчається у магістратурі, підготувала цікаву вікторину. Рябчук Катерина та Дьоміна Анна виконали пісню «Україна – це ти!», чим і завершили кураторську годину.

До свята залучились заслужені бібліотекари, яким студенти висловили подяку за цікаву бесіду та безліч інформації щодо цієї дати.

Така тепла атмосфера зустрічі дала можливість ще раз усвідомити, що найбільше й найдорожче багатство кожного народу – це його мова. Поки існує мова – доти живе й народ.

Студенти 4-го курсу факультету спеціальної освіти –

Дьоміна Анна та Рябчук Катерина.

 

Навігація

Контакти

Оголошення

Оголошення