Шлях по сайту: Новини ДДПУ Новини Презентація книги про слов’янського журналіста Ігоря Александрова

ДВНЗ Донбаський державний педагогічний університет

Презентація книги про слов’янського журналіста Ігоря Александрова

Друк

11 квітня, у вівторок, у читальній залі бібліотеки педуніверситету відбулася презентація книги «Славянский счет», яка місяць тому побачила світ у видавництві «Друкарський двір» (м. Слов’янськ). Книга присвячена пам’яті журналіста-земляка, керівника ТРК «Тор», якого за його професійну діяльність жорстоко побили, після чого він помер у віці 45 років.

На презентації були присутні викладачі та студенти філологічного й спеціального факультетів, бібліотекарі. Захід відкрив проректор С.М. Швидкий. Про героїчний учинок тележурналіста Ігоря Александрова, який узявся за розкриття злочинної групи, що спільно з владними структурами та правоохоронними органами наприкінці 1990-х років діяла в Слов’янську та Краматорську, а також про історію створення книги розповів її укладач – підполковник МВС у відставці Олег Солодун.

Про те, як нелегко було домогтися від владних структур нагородження Ігоря Александрова, розповів громадський діяч Юрій Оболенський. І тільки нещодавно Президент П. Порошенко підписав указ про нагородження Ігоря Александрова орденом Свободи (посмертно).

Член НСЖУ доцент В.І. Романько нагадав присутнім про факти переслідування інших слов’янських журналістів – Олександра Дудки, Оксани Дорохової. Він повідомив, що ім’я І. Александрова внесено до «Календаря ювілейних та пам’ятних дат», який випускає Донецька обласна краєзнавча організація. На честь сміливого журналіста названо одну з вулиць у Слов’янську, рішенням Донецької облдержадміністрації встановлено щорічну премію імені І. Александрова. Під кінець виступу Валерій Іванович прочитав вірш Олександра Дудки «Журналіст».

Презентацію супроводжував показ слайдів. Зацікавлені студенти ставили запитання до укладача книги. Залишилися фото на згадку. Охочі змогли придбати книгу.

Матеріал підготувала бібліотекар Світлана Ткачова

Виступає Юрій Оболенський

Книга Славянский счёт (обкладинка)

Про історію створення книги розповідає її укладач Олег Солодун

 

Навігація

Контакти

ОголошенняОголошення