Шлях по сайту: Новини Схід і Захід разом

ДВНЗ Донбаський державний педагогічний університет

Схід і Захід разом

Друк

У листопаді завершилася подорож третього волонтерського потягу єднання «Труханівська Січ», участь у якій взяли зо дві сотні людей – здебільшого старшокласники й студенти з Луганщини й Донеччини. Від ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» участь у цій акції взяли студентки 2 курсу факультету ПВПК Котлярова Ольга, Шейкаш Аліна, Артьомова Марія, Хорунжа Вікторія та кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри теорії і практики початкової освіти Хващевська Ольга Олександрівна. Головною метою поїздки було єднання Сходу із Заходом України. Мандрівники мали змогу побачити західну частину України, поділитися своїми проблемами, поспілкуватися на різні теми з місцевою молоддю. Склад учасників потягу був досить неоднорідний, однак представники різних регіонів України були спільні в одному переконанні «Схід і Захід разом».

17 днів учасники мандрували західними регіонами України, мали змогу поспілкуватися зі студентами, культурними діячами, волонтерами, більше дізналися про місцеву культуру та звичаї. Ночували мандрівники в потягу, а вдень ходили на екскурсії та спілкувалися зі студентством. Зранку на залізничних вокзалах їх щиро зустрічали представники місцевої влади, волонтери та молодь. Перше, що робили всі учасники потягу – покладали квіти на могили загиблих учасників АТО та героїв Небесної Сотні, а потім екскурсували містом.

3-й Потяг Єднання України «Труханівська Січ» об’їздив усю Західну Україну і скрізь його учасники розвінчували міфи російської пропаганди та налагоджували діалог із місцевим населенням, сприймали красу закарпатської місцевості, відвідали багато фортець (Меджибіжська, Камянець-Подільська, замок Любарта), пам’ятників архітектури, пам’ятників героям Небесної Сотні. Рівне стало останнім містом, куди приїхали активісти.

Дівчата з початфаку зізнаються, що об’їхавши всю західну Україну, зрозуміли, що все-таки ми маємо чимало відмінностей, але саме в тому і є цікавість один до одного, і в тому є сила.

Зовсім нещодавно з іншими учасниками подорожі ми повернулися додому з масою позитивних вражень, знайшли багато нових друзів не лише серед учасників проекту, а й серед жителів тих міст, де ми побували. Аби віддячити всім причетним до цієї подорожі, до кожного міста був привезений коровай, один із яких ми привезли до рідного Слов’янська як згадку і символ того, що Схід і Захід – разом!

Фото-репортаж із подорожі можна переглянути в галереї факультету за посиланням.

Студентка 2-го курсу факультету ПВПК Котлярова Ольга

  •