Кафедра загальнотехнічних дисциплін, безпеки життєдіяльності та автосправи вітає Погорєлова Михайла Григоровича з успішним захистом дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії!
Триває оновлення освітньо-професійної програми «Педагогіка вищої школи»
Дистанційне наукове життя філологічного факультету
Оновлення освітньо-наукової програми
Оновлення освітньо-професійної програми «Педагогіка вищої школи»
Триває співпраця із Слов’янським міським центром зайнятості
День захисника України на факультеті гуманітарної та економічної освіти
Виховуємо у першокурсників патріотизм та пошану до національних свят
Студенти нашого університету на святі спорту
Пам’ять жива…
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider
23 – 25 травня в стінах університету проходила Міжнародна наукова – практична конференція «Методологія та історіографія мовознавства», присвячена Дню слов’янської писемності й культури та 1025 річчю Хрещення Русі.

Не залишилась осторонь і бібліотека. До уваги учасників конференції був підготовлений перегляд документів : «Спочатку було Слово…».

Перегляд об’єднував три розділи.

Розділ «Методологія та історіографія мовознавства» містив матеріали з проблем філології, лінгвістики, лінгвоісторіографії, лінгводидактики, перекладознавства, соціолінгвістики ; наукові праці викладачів кафедр загального, германського та слов’янського мовознавства, загального та російського мовознавства та історії літератури, української мови та літератури, іноземних мов (В.А.Глущенка, Н.М. Маторіної, І.М. Казакова, Н.І. Овчаренко, А.С. Орел, В.М.Овчаренко, О.С. Гохберг, О.Л.Беліченко, А.А. Рубан та інш.).

Розділ «Бережіть собори душ своїх…» був представлений літературою з теми запровадження, поширення християнства в Київській Русі, особливості та початки християнства на українських землях, християнство та писемність.

Розділ «Апостоли слов’янської писемності» висвітлював діяльність рівноапостольних Кирила і Мефодія, історичні аспекти внеску братів в культуру, освіту слов’янських народів та розвитку писемності.

Також експонувались документи з фонду рідкісних та цінних видань (Толковый словарь живого великорусского языка в 4 – томах В.И.Даля 1881 -1889 годов издания, Толковый словарь русского языка под редакцией Д.Н.Ушакова 1935-1940 годов, Иллюстрированый словарь иностранных слов с указаним ударений и 600 рисунками в тексте 1910 года, История первых векав християнства О. Ренана и др.).

Перегляд документів був яскраво оформлений в стилі слов’янської писемності. До кожного розділу підібрані цитати та звернення до учасників конференції.

Всього експонувалось 150 джерел.