Кафедра загальнотехнічних дисциплін, безпеки життєдіяльності та автосправи вітає Погорєлова Михайла Григоровича з успішним захистом дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії!
Триває оновлення освітньо-професійної програми «Педагогіка вищої школи»
Дистанційне наукове життя філологічного факультету
Оновлення освітньо-наукової програми
Оновлення освітньо-професійної програми «Педагогіка вищої школи»
Триває співпраця із Слов’янським міським центром зайнятості
День захисника України на факультеті гуманітарної та економічної освіти
Виховуємо у першокурсників патріотизм та пошану до національних свят
Студенти нашого університету на святі спорту
Пам’ять жива…
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider
10 травня на факультеті підготовки вчителів початкових класів відбувся захід, присвячений Дню Перемоги у Другій Світовій війні. Розпочався захід історично-літературним екскурсом «Одна війна – дві історії», майстерно проведеним кандидатом філологічних наук, доцентом кафедри теорії і практики початкової освіти Валерієм Павловичем Сиротенком.

Валерій Павлович наводив цікаві краєзнавчі факти про війну на території Донеччини, зокрема й ті, що безпосередньо стосувалися його сім’ї та близьких знайомих; розповідав про вплив тоталітарного режиму СРСР на формування «першої» історичної картини минулої війни, що, утім, не спотворювала велич справжніх подвигів відомих героїв Слов’янщини і Донеччини, а також змальовував подвижницьку діяльність героїв ОУН УПА, які ціною власного життя рятували нашу країну від ворогів, писали «іншу» історію цієї страшної війни, керуючись ідеалами національної свідомості та самоідентичності українців, уже тоді закладаючи підвалини сучасної незалежності й соборності України.

Друга частина свята ґрунтувалася на інсталяції «Солдати Другої Світової», організованій членами осередку Обласної громадської організації «Асоціація дослідників Військово-історичної спадщини «Плацдарм» у м. Слов’янську. Командир пошукового загону АДВІС «Плацдарм» Олексій Юков розповів про основні напрями роботи добровільної організації, серед яких: пошук загиблих у результаті військових конфліктів, установлення імен жертв, пошук їхніх родичів і перепоховання загиблих, реставрація матеріального військового знаряддя, зброї, організація музеїв та ін. Члени загону організували на факультеті виставку військових експонатів Другої Світової «Відлуння війни», а також наочно продемонстрували зразки екіпіровки та озброєння солдат радянської та німецької армій і воїнів УПА.

Свято викликало в усіх присутніх бурхливі почуття, справжнє зацікавлення, надало змогу вшанувати пам’ять справжніх героїв Другої Світової, докладніше замислитись про факти й наслідки Другої Світової…

Інформаційний сектор студради факультету ПВПК