Місто Слов'янськ має свою давню та цікаву історію. Здавна Слов'янщина славилася соляними промислами, керамікою, курортом з лікувальними озерами тощо.

Але однією з особливих сторінок краю є його літературно-мистецьке життя.

Так, 19 лютого в читальній залі бібліотеки головного корпусу відбулася презентація книги “Слов'янськ літературний : перша половина ХІХ — початок ХХІ століття : літературні портрети та хрестоматійний матеріал” доцента ДДПУ, кан.пед.наук, члена спілки письменників України, голови правління національної спілки краєзнавців України Валерія Івановича Романька.

У книзі зібрані літературні портрети письменників, які народилися у Слов'янську та гостей, які в різні роки відвідали наше місто, а також наших сучасників – поетів, письменників, публіцистів, краєзнавців. Подані в книзі і їхні окремі твори. Є розділ присвячений літературним об'єднанням та угрупуванням, які діють у Слов'янську.

На початку заходу автор розповів про те, як виникла ідея створення та видання книги, представив свій творчий доробок. Валерій Іванович зупинився на постатях Т. Шевченка, М. Петренка, В. Сосюри, М. Горького, В. Міщенка та інших.

Участь у заході взяли декан філологічного факультету Н. І. Овчаренко та зав. кафедри російської мови та літератури І. М. Казаков, наголосивши на актуальності, необхідності такого видання для студентів та педагогів.

Студенти філологічного факультету російько-українського відділеня цікаво розповіли всім присутнім про життя, творчість та відвідування Слов'янська – А. Чеховим, О. Олесем, Д. Павличко та С. Жаданом. А також присутні почули виконання під гітару пісні Г. Тимофєєва “Осень”.

Захід супроводжувався мультимедійною презентацією.

До цього заходу бібліотека організувала змістовну книжково-ілюстративну виставку “Слов'янськ літературний”.

Запрошуємо всіх, кому цікаве літературне життя міста відвідати бібліотеку і ознайомитися з презентованою книгою “Слов'янськ літературний”.

quation
0


quation
 

quation
0


quation