Шлях по сайту: Список кафедр Кафедра МВСПД

ДВНЗ Донбаський державний педагогічний університет

Кафедра методики викладання спортивно-педагогічних дисциплін

Друк

Історія кафедри

У 1985 році було відкрито було відкрито відділення фізичного виховання, яке в 1987 році відокремилось і набуло статусу факультету фізичного виховання.

З першого дня заснування факультету була відкрита кафедра методики викладання спортивно-педагогічних дисциплін. Першим завідувачем кафедри був тоді ще кандидат педагогічних наук Григоренко Валерій Григорович. Кафедру МВСПД за різних років очолювали: доцент Кудінов Анатолій Олександрович, доцент Мирончук Борис Антонович, доцент Віцько Сергій Миколайович, а з 2007 року кафедрою керує доцент Щелкунов Анатолій Олексійович.

Підготовку висококваліфікованих фахівців у галузі фізичного виховання і спорту на кафедрі методики викладання спортивно-педагогічних дисциплін забезпечували такі викладачі, як доктор педагогічних наук, професор Кудінов Анатолій Олександрович, доцент Мирончук Б.А., професор Григоренко В.Г., доцент Пристинський В.М., доцент Трададюк А.А., ст. викладач Нотченко В.Д., які доклали чимало зусиль, досвіду, знань і часу для створення дружного та дієздатного колективу.

За період існування кафедри докторську дисертацію захистив Кудінов Анатолій Олександрович і став професором (1995 рік), кандидатські дисертації захистили Янова Тетяна Трохимівна, Дробний Петро Данилович (1996 рік), Дичко Владислав Вікторович (2000 рік), Борщов Сергій Миколайович (2003 рік), Зінов’єв Олександр Миколайович (2003 рік), Щелкунов Анатолій Олексійович (2005 рік), Глоба Галина Валеріївна (2010 рік), Щелкунов Денис Анатолійович (2012 рік). У 2013р. відбувся захист дисертації на здобуття звання кандидата пед. наук Григоренком Г.В. Тема дисертації «Формування здоров’я творчої компетентності підлітка в соціально-педагогічній діяльності загальноосвітнього навчального закладу».

Наше сьогодення

На кафедрі методик викладання спортивно-педагогічних дисциплін працюють сім високопрофесійних викладачів: шість доцентів, один старший викладач, два старших лаборанта.

Усі викладачі беруть активну участь у Міжнародних та Всеукраїнських науково-практичних та Інтернет-конференціях.

Кафедра МВСПД динамічно розвивається та вдосконалює свою роботу, запроваджуючи новітні освітні технології і методики, формуючи потужну інформаційну базу. Висока якість викладання та рівень наукових досліджень на кафедрі створюють унікальні можливості для підготовки майбутніх кваліфікованих фахівців у галузі фізичного виховання та спорту. Результати наукових досліджень (в тому числі наукові статті, методичні розробки, навчальні посібники, монографії) викладачі кафедри публікують в наукових збірниках України, Росії, Польщі та інших зарубіжних виданнях.

Під керівництвом викладачів кафедри працюють студентські наукові гуртки, проводяться конкурси студентських наукових робіт.

Кафедра методик викладання спортивно-педагогічних дисциплін плідно співпрацює із освітніми закладами міст Слов’янська, Краматорська, Красноармійська, Лиману та загальноосвітніми школами Слов’янського району, педагогічними училищами (м. Бахмут, Красноармійська), дитячими юнацькими спортивними школами та секціями міст Слов’янська, Краматорська та Донецьким училищем олімпійського резерву ім. С. Бубки.

Доцент кафедри МВСПД Григоренко Г.В. є керівником з фізичного виховання університету. На чолі з ним викладачі кафедри організовують різноманітні спортивні змагання. Студенти університету займають призові місця в міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних змаганнях. Фізкультурно-масова та спортивна робота нашого університету має свою неповторну історію та багато цікавих традицій, що існують на факультетах. Викладачі та студенти об’єднані ідеєю формування здоров’ятворчої особистості та активної життєвої позиції.

КАДРОВИЙ СКЛАД

1. Завідувач кафедри МВСПД Віцько Сергій Миколайович, кандидат педагогічних наук, доцент.

2. Щелкунов Анатолій Олексійович, зав. кафедри, доцент, кандидат наук з фізичного виховання і спорту.

3. Глоба Галина Валеріївна, кандидат педагогічних наук, доцент.

4. Зінов’єв Олександр Миколайович, кандидат педагогічних наук, доцент.

5. Щелкунов Денис Анатолійович, кандидат педагогічних наук, доцент.

6. Григоренко Григорій Валерійович, кандидат педагогічних наук, доцент.

7. Смоляр Олена Вікторівна, ст. викладач.

8. Щелкунова Марія Олегівна, асистент.

 

Коло наукових досліджень кафедри: “Оптимізація процесу підготовки майбутнього вчителя фізичної культури, організатора спортивно-масової роботи”.

Завідувач кафедри

Віцько Сергій Миколайович

доцент, кандидат педагогічних наук

У 1980 році закінчив Харківський державний педагогічний інститут ім. Г.С. Сковороди за спеціальністю «Фізичне виховання».

У ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» працює з 1987 року.

У 1994 році захистив кандидатську дисертацію в спеціалізованій раді при Південноукраїнському державному педагогічному університеті, згодом отримав вчене звання доцента.

Із 1997 по 2003 рік виконував обов’язки завідувача кафедри методик викладання спортивно-педагогічних дисциплін.

У 2003 році був обраний на посаду декана факультету фізичного виховання на якій пропрацював до 2016 року.

Із 2016 року успішно виконує посадові обов’язки завідувача кафедри МВСПД, забезпечує високий рівень викладання курсів: “Педагогіка фізичної культури і спортивної діяльності”, “Акмеологія фізичного виховання та спорту”, “Наукові дослідження в спорті”, “Організація і методика спортивно-масової роботи у ВНЗ”, керує дипломними роботами студентів, має 40 наукових публікацій, під його науковим керівництвом захищено 3 кандидатських дисертації.

Щелкунов Анатолій Олексійович,

доцент, кандидат наук із фізичного виховання і спорту

Неодноразовий призер та переможець Чемпіонатів Донецької обл. з легкої атлетики. Призер центральної Ради добровольного спортивного товариства «Авангард» з легкої атлетики.

Із 1991 року працює в Слов’янському державному педагогічному інституті асистентом кафедри МВСПД.

1992 – 2007 рр. – старший викладач Слов’янського державного педагогічного університету.

2004 – 2008 – заступник декана факультету фізичного виховання.

У 2005 р. захистив дисертацію на тему: “Соціально-педагогічна профілактика наркотичної залежності підлітків засобами фізичної культури і спорту” на здобуття ступеня кандидата наук з фізичного виховання і спорту, спеціальність – 24.00.02 фізична культура, фізичне виховання різних груп населення.

Із 2007 р. по теперішній час – доцент, завідувач кафедри методики викладання спортивно-педагогічних дисциплін.

Із 2007 по 2016 н.р. завідував кафедрою, нині працює на посаді доцента кафедри МВСПД.

Кількість опублікованих науково-методичних праць: понад 81.

Коло наукових інтересів: «Виховання особистісно-ціннісного відношення до здоров’я в учнів із вадами зору»

 

Зінов’єв Олександр Миколайович,

доцент, кандидат педагогічних наук

У 1995 р. закінчив факультет фізичного виховання Слов’янського державного педагогічного інституту. З 1999 року працює асистентом на кафедрі Теорії і методики фізичного виховання СДПІ. З 2003 року працює старшим викладачем кафедри МВСПД.

У 2003 р. захистив дисертацію на тему: «Корекція психічного і фізичногго розвитку інвалідів з порушенням функцій спинного мозку» на здобуття ступеня кандидата педагогічних наук, спеціальність – 13.00.03 – Корекційна педагогіка.

Із 2005 року працює доцентом кафедри МВСПД.

Кількість опублікованих науково-методичних праць: 32.

Коло наукових інтересів: «Етапно-циклічний підхід до структурування соціально-педагогічної системи фізичної реабілітації інвалідів»

 

Глоба Галина Валеріївна,

доцент, кандидат педагогічних наук

Призер та переможець змагань із плавання м. Слов’янськ і Донецької обл.

У 1983 р. закінчила факультет фізичного виховання Ворошиловградського педагогічного інституту.

Із 1987 р. по 2010 р. працює старшим викладачем кафедри методик викладання спортивно-педагогічних дисциплін факультет фізичного виховання.

У 2010 р. захистила дисертацію на здобуття ступеня кандидата педагогічних наук, спеціальність – 13.00.07 Теорія і методика виховання

Із 2012 р. працює доцентом цієї ж кафедри.

Кількість опублікованих науково-методичних праць: 47

Коло наукових інтересів: «Методика застосування комбінованої аеробіки у процесі навчання фізичної культури учнів основної школи»

 

Щелкунов Денис Анатолійович,

доцент, кандидат педагогічних наук

Семикратний володар футбольного кубку Донецької обл., восьмикратний чемпіон Донецької обл. у складі футбольного клубу «Славхліб»; 2001-2002 рр. гравець футбольного клубу «Сталь» Алчевськ.

У 2001 р. закінчив факультет фізичного виховання Слов’янського державного педагогічного університету.

Із 2003 року – аспірант кафедри корекційної педагогіки СДПУ.

Із 2006 року працює асистентом кафедри МВСПД. З 2011 р. працює старшим викладачем кафедри методик викладання спортивно-педагогічних дисциплін факультет фізичного виховання.

У 2012 р. захистив дисертацію на тему: «Виховання ціннісного ставлення до здоров’я в учнів із вадами зору» на здобуття ступеня кандидата педагогічних наук, спеціальність – 13.00.07 Теорія і методика виховання.

Кількість опублікованих науково-методичних праць: 70.

Коло наукових інтересів: «Виховання особистісно-ціннісного відношення до здоров’я в учнів із вадами зору».

 

 

Григоренко Григорій Валерійович,

доцент, кандидат педагогічних наук

2004 – 2008 рр. – навчався та з відзнакою закінчив факультет фізичного виховання Слов’янського державного педагогічного університету.

2008 – 2009 рр. – навчався в магістратурі та здобув кваліфікацію вчителя фізичної культури, організатора спортивно-масової роботи.

Із 2009 р. працює асистентом кафедри методики викладання спортивно-педагогічних дисциплін Слов’янського державного педагогічного університету як обраний за конкурсом.

Із 2008 року має звання майстра спорту України з пауерліфтингу, підготував 3 майстрів спорту, з яких 1 чемпіон Світу, та 2 чемпіона Європи з пауерліфтингу.

Має 33 публікацій у фахових виданнях, підготував методичний посібник. Брав участь у 11 науково-практичних конференціях: м. Полтава, Суми, Луганськ, Донецьк, Слов’янськ, Краматорськ.

Коло наукових інтересів: «Соціально-педагогічні умови формування здоров’ятворчої особистості учнів загальноосвітньої школи».

 

 

Смоляр Олена Вікторівна

старший викладач

Призер та переможець змагань з легкої атлетики (200, 400 м) та зі спортивної стрільби м. Слов’янськ і Донецької обл.

У 1993 р. закінчила факультет фізичного виховання Слов’янського державного педагогічного інституту.

Із 1994 по 1998 р. працювала асистентом кафедри фізичного виховання Слов’янського державного педагогічного інституту, а з 1998 р. по 2008 – старшим викладачем цієї ж кафедри.

У 2005 р. закінчила магістратуру факультету фізичного виховання Слов’янського державного педагогічного університету.

Із 2008 р. працює старшим викладачем кафедри методики викладання спортивно-педагогічних дисциплін.

Автор 73 науково-методичних робіт, серед яких статті в Росії, навчальні посібники, методичні рекомендації.

Коло наукових інтересів: «Динаміка розвитку фізичних якостей школярів сільських та міських шкіл».

Богдановська Любов Володимирівна.

Старший лаборант

 

Цикл навчальних дисциплін очної форми навчання на 2016-17 н.рік.

 1. Легка атлетика з методикою викладання;
 2. Музично-ритмічне виховання;
 3. Вступ до спеціальності та основи педагогічних досліджень;
 4. СПВ: легка атлетика, пауерлифтінг, спортивна боротьба, спортивна аеробіка;
 5. Легка атлетика з методикою викладання;
 6. Плавання з методикою викладання;
 7. Організація і методика спортивно-масової роботи;
 8. Легка атлетика з методикою викладання;
 9. Біомеханіка;
 10. Олімпійський і професійний спорт;
 11. Педагогічна практика виробнича;
 12. Збір-практикум;
 13. Позашкільна педагогічна практика;
 14. СПВ: легка атлетика, пауерлифтінг, спортивна боротьба, спортивна аеробіка;
 15. Курсові роботи зі спортивно-педагогічного вдосконалення;
 16. Педагогіка фізичної культури та спортивної діяльності;
 17. Наукові дослідження в спорті;
 18. Організація і методика оздоровчої та спортивно-масової роботи;
 19. Акмеологія фізичного виховання та спорту;
 20. Курсова робота «Педагогіка фізичної культури та спортивної діяльності»;
 21. СПВ: легка атлетика, пауерлифтинг, спортивна боротьба, спортивна аеробіка;
 22. Організація і методика спортивно-масової роботи у ВНЗ;
 23. Народні оздоровчі системи в Україні;
 24. Олімпійський і професійний спорт.

Наша адреса: м. Слов'янськ, вул. Калініна, 48 а, спортивний корпус.

Тел.: (06262) 2-41-26 - кафедра

(06262) 2-41-82 - спортивний корпус, чергова

цикл навчальних дисциплін очної форми навчання

на 2016-17 н.рік.
 

Навігація

Контакти

Оголошення