Шлях по сайту: Новини ДДПУ Новини Інтеграційні проекти за темою «Дерево життя» на факультеті ПТПО

ДВНЗ Донбаський державний педагогічний університет

Інтеграційні проекти за темою «Дерево життя» на факультеті ПТПО

Друк

Упродовж останнього місяця зими у лабораторії декоративно-ужиткового мистецтва кафедри педагогіки і методики технологічної та професійної освіти факультету ПТПО під керівництвом Людмили Борисенко й за консультативної підтримки Світлани Борисової та Ольги Гріднєвої відбувалася підготовка до участі у Всеукраїнському конкурсі з писанкарства «Великодні писанки». Метою конкурсу є виявлення і підтримка обдарованої учнівської молоді, розвиток творчих здібностей у дітей та підлітків, залучення широкого кола молоді до вивчення звичаїв українського народу у сфері декоративно-ужиткового мистецтва, зокрема, писанкарства.

Студентами першого, третього та четвертого курсів спеціальностей Середня та Професійна освіта буди розроблені та втілені у життя інтеграційні проекти за темою «Дерево життя» в українській народній творчості. Ці композиції були виконані із застосуванням засобів різних видів декоративно-ужиткового мистецтва: витинанки, вишивки, декоративного живопису, художньої кераміки, писанкарства, вирізування.

А власне 3 березня відбувся обласний етап Всеукраїнського конкурсу писанкарства «Великодні писанки» в місті Костянтинівці. Делегація представників закладу вищої освіти Донбаського державного педагогічного університету: Людмила Борисенко (керівник, старший викладач кафедри педагогіки і методики технологічної та професійної освіти), Максим Пшеничний (співкерівник, к.п.н., старший викладач кафедри педагогіки і методики технологічної та професійної освіти), студентки першого курсу факультету ПТПО спеціальності Середня освіта (трудове навчання та технології) Олександра Литвинова та Дар’я Гладишева.

Конкурс загалом відбувався в три етапи.

Перший – заочний – підготовка авторських композицій, про які ми писали вище, ці композиції були представлені на виставці у день проведення очного етапу конкурсу.

Другий етап – розпис традиційної української писанки за зразком-ескізом, запропонованим оргкомітетом Конкурсу, під час якого оцінювалися технологічна правильність виконання виробу, майстерність, володіння технікою писанкарства. Тривалість етапу – 1 година.

Третій етап передбачав виконання авторської писанки на тему «Дерево життя». Авторський розпис відбувався впродовж двох годин. Кожна учасниця розписала писанку, поєднуючи символи та кольори, які розкрили запропоновану тему. Роботи оцінювалися за ступенем розкриття заданої теми, естетичністю, поданням виконаної роботи, технічністю виконання писанки, гармонійним поєднанням кольорів та орнаментів.

За рішенням журі наші студентки були нагороджені дипломами Українського державного центру позашкільної освіти. Ми пишаємося нашими талановитими дівчатами! Вітаємо наших студенток та їхніх керівників із чудовими результатами.

 

Оголошення