Шлях по сайту: Новини ДДПУ Новини І Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Поетичний десант у Слов’янську» відбувся!

ДВНЗ Донбаський державний педагогічний університет

І Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Поетичний десант у Слов’янську» відбувся!

Друк

21 березня, у Всесвітній День поезії, у місті Слов’янську пройшов І Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Поетичний десант у Слов’янську». Положення цього культурно-мистецького заходу затверджене правлінням Донецької обласної організації Національної спілки краєзнавців України (голова – Романько В.І.) та відділом культури Слов’янської міськради (начальник Олійник М.М.). Захід підтримано Департаментом освіти і науки та Управлінням культури і туризму Донецької облдержадміністрації.

Цього весняного дня у Слов’янськ «десантувалися» поети різних вікових категорій: діти, молодь, дорослі – близько ста учасників. Вони прибули не тільки з різних міст і селищ Донецького краю – Дружківка, Лиман, Краматорськ, Костянтинівка Добропілля, Бахмут, Мар’їнка, Покровськ, Торецьк, Великоновосілка, Маріуполь…, а й з більш віддалених територій: із Харківщини, Київщини, із Вінниці, і навіть зі Львівщини. Учасників фестивалю-конкурсу привітав відомий український письменник Сергій Жадан – текст вітання був зачитаний ведучими, бо сам Сергій цього дня був учасником іншого мистецького заходу на Луганщині.

Згідно із Положенням фестиваль-конкурс «Поетичний десант у Слов’янську» присвячений пам’яті талановитого поета, журналіста, педагога, випускника дефектологічного факультету Слов’янського педагогічного інституту Олександра Романька. З ініціативою увічнити ім’я земляка-сучасника виступили його друзі й знайомі, члени слов’янського літоб’єднання «Світанок», що й було підтримано управлінцями міста та області.

У організації та проведенні заходу активну участь взяли студенти та викладачі нашого університету. Програму відкриття на високому рівні провели магістрантка Ольга Новікова та студент Кирило Беркутов. Концертмейстер ДДПУ Олена Кузнєцова виконала Гімн фестивалю, а також пісню «Пам’яті поета» на вшанування Олександра Романька. Із хвилюванням присутні вислухали виступ-спогад мами Олександра Валентини Анатоліївни та його вірш «Я тут із поконвіч…» у її ж виконанні.

Досвідчене журі, у складі якого були члени Національної спілки письменників України Наталія Ковальська, Микола Сіробаба, Олександр Яровий, Валерій Романько, викладачі педагогічного університету Оксана Сушко та Лариса Жижченко, вислухало учасників фестивалю-конкурсу.

Серед переможців у віковій категорії «Молодь» є й представники ДДПУ– студенти філологічного факультету Єлизавета Рухленко – 1 місце та Микита Боровиков – 3 місце. Лауреатом у номінації «Громадянсько-патріотична лірика» визнано студента Кирила Беркутова.

Переможців відзначено пам’ятними медалями, спеціальними дипломами, цінними призами. Інші учасники заохочені званням Лауреата у різних номінаціях, а також Дипломами учасника. Ніхто не поїхав додому без нагороди.

Будемо сподіватися, що І Всеукраїнський фестиваль-конкурс став хорошим поштовхом для широкого поетичного руху не тільки на Донеччині, а й в багатьох регіонах України. Чекаємо гостей і наступного року – 21 березня 2020 року у Слов’янську заплановано проведення ІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Поетичний десант у Слов’янську».

Валерій Романько – доцент ДДПУ, член Національної спілки письменників України, голова журі фестивалю-конкурсу

 

Навігація

Контакти

Оголошення
Оголошення