Шлях по сайту: Новини ДДПУ Новини І Регіональний Форум «Розвиток Донеччини за участі молоді»

ДВНЗ Донбаський державний педагогічний університет

І Регіональний Форум «Розвиток Донеччини за участі молоді»

Друк

З 22 по 24 березня 2019 року у м. Слов’янську пройшов І Регіональний Форум «Розвиток Донеччини за участі молоді» проведений ГО «Молодь Сходу України» спільно з Представництвом «Фонду Фрідріха Науманна за Свободу» в Україні та Білорусі.

У Форумі взяли участь понад 30 учасників, це були голови, заступники голів та члени громадських організацій, представники молодіжних центрів та платформ, студенти закладів вищої освіти та соціально-активна молодь міст Слов’янськ, Краматорськ, Покровськ, Мирноград, Бахмут, Світлодарськ, Дружківка, Торецьк, Костянтинівка тощо.

Беате Апельт, керівниця Представництва «Фонду Фрідріха Науманна за Свободу» в Україні та Білорусі та Анна Сагало, менеджер з комунікацій, презентували діяльність та основні напрями роботи Фонду в Україні.

Це були три дні, насичені цікавою та плідною роботою: жваві дискусії, робота в групах, польове дослідження та аналіз проблем молоді м. Слов’янська, розробка та презентація пропозицій до Стратегії молодіжної політики в Донецькій області.

У перший день, учасники ознайомились з ефективними інструментами та формами участі молоді в процесах прийняття рішень та впровадження позитивних змін у власні громади, ділилися власним успішним досвідом та труднощами, шукали шляхи їх вирішення, спільно з експертом – Анною Остріковою, координатором «Молодіжний працівник» (ПРООН).

Також, у вигляді польового дослідження, учасниками було особисто проведено опитування молоді м. Слов’янська щодо їх потреб та проблем, основними з яких виділили: не вистачає місць для безкоштовного дозвілля або розваг, спортивних майданчиків для занять футболом чи баскетболом, зокрема на мікрорайонах міста, немає парку відпочинку, розважального центру та багато іншого.

Наступного дня говорили про програму соціально-економічного розвитку міста Слов’янська, чого не вистачає для більш цікавого та комфортного життя молоді, та пропонували шляхи вирішення; мріяли, створювали та візуалізували мапу міста «Слов’янськ – комфортний для молоді» разом із Дар’єю Ніколаєнко, заступницею головою ГО «Платформа ініціатив «Теплиця».

Для учасників Форуму був організований круглий стіл, на який завітали представники місцевого самоврядування: Андрій Рубан, заступник міського голови, та Олександр Міщенко, очільник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Слов’янської міської ради. Дали роз’яснення щодо формування програми соціально-економічного розвитку міста Слов’янська, як відбувається розподілення коштів на громадські організації та яким чином молодь разом із місцевою владою можуть спільно вирішувати наявні проблеми.

Разом з Аліною Поповою, ще одним експертом – членом Національної молодіжної ради України, молодь напрацьовувала та розробляла пропозиції до Стратегії молодіжної політики в Донецькій області.

Третій день Форуму розпочався з плідної та інформативної бесіди з Ольгою Алтуніною, депутаткою Слов’янської міської ради, щодо ефективних та дієвих інструментів комунікації в громаді, обговорювалися успішні, та не дуже, приклади взаємодії та впливу громади на місцеві органи влад, шляхи побудови та розвитку конструктивного діалогу між владою та громадою на місцях.

Розроблені пропозиції до Стратегії молодіжної політики в Донецькій області учасниками Форуму було презентовано та обговорено з представниками органів обласного самоврядування та освіти: Золкіною Лілію Іванівною, начальницею Управління у справах сім’ї, молоді та національно-патріотичного виховання Донецької ОДА, Аліною Сорокіною та Андрієм Гореславцем, які надали пояснення та коментарі стосовно сучасного стану та перспективних напрямів розвитку молодіжної політики в Донецькому регіоні.

Учасники І Регіонального Форуму «Розвиток Донеччини за участі молоді» поїхали у свої громадські організації та об’єднання, молодіжні центри, громади тощо з цікавою та корисною інформацією для реалізації власних ідей розвитку молодіжної політики, мотивацією до дій, сповнені вірою у власні сили та можливості змінювати свою власну громаду на краще.

 

Навігація

Контакти

Оголошення
Оголошення