Шлях по сайту: Новини ДДПУ Новини На факультеті спеціальної освіти відзначено День Соборності України

ДВНЗ Донбаський державний педагогічний університет

На факультеті спеціальної освіти відзначено День Соборності України

Друк

Я співаю про тебе, прекрасна країно,

Де хлібами духмяними вкриті поля,

І про шлях твій до волі, моя Україно,

Незалежна та славна слов’янська земля!

23 січня 2018 року на факультеті спеціальної освіти було проведено загальнофакультетські читання, присвячені Дню Соборності України. Студенти підготували доповіді, пізнавальні виступи, вірші сучасних авторів. Історична довідка та відеоролік дозволили згадати події 1919 року, коли було проголошено Акт возз’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Боротьба українського народу за соборність своїх земель це одна із сторінок минулого, боротьба за визволення та утвердження власної державності. Саме Акт Злуки, закріплений в Універсалі Директорії УНР, унормовував омріяні попередніми поколіннями ідеали української соборності, визначивши: «Збулися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка».

Студенти факультету спеціальної освіти зібралися для того, щоб довести всім i самим собі, що Україна – це високорозвинена держава, що вона могутня духом, має свою історію, до речі, дуже багату, культуру i мистецтво. Саме у цьому напряму пролунав виступ Ярослава Довгоспинного «Долею обрані пробуджувати ген свободи», який власним дослідженням доводить, що сьогодні кожна молода людина «може змінити країну і майбутнє країни на краще, щоб був мир над головою та Україна була процвітаючою...». Саме про це була його стаття, надрукована у збірці V Всеукраїнських молодіжних Ольжичевих читань, де молоді дослідники з усіх куточків України висловились з проблеми загальнолюдських моральних цінностей в умовах сучасного світового контексту. Дійсно, здобутки попереднiх поколiнь продовжують своє життя в поколiннях прийдешнiх. Вони допомагають, пiдтримують зберiгати найсвятiше ˗ пошану до наших батькiв, дiдiв; справу боротьби за Українську державу.

Любов до рідного народу та до його спадщини просто не може не існувати. Соромно не любити свою землю, свій народ, свою мову, свою культуру та історію… Адже любов до рідної землі є не просто закономірним явищем й лише зрозумілим природним потягом духовних сил людини, але є і її моральним обов’язком. Вірші, які читали Косінова Олена, Кінібасова Анастасія, Яковенко Діана, Беседіна Вероніка, Васечкіна Інна, Мащенко Олена, Павлова Софія, Микитіна Анастасія, Мазіченко Ірина та інші студенти були саме про це. А Слаба Аліна презентувала вірш власного написання «Не руйнуйте Україну», в якому вона розповідає про щасливе довоєнне життя та про страждання народу через військові події. У своєму вірші Аліна закликає всіх до миру:

Закликаю весь народ!

Бережіть свою країну!

Припиніть цю катастрофу!

Не руйнуйте нашу Україну!

Бережіть її, як німфу,

Як прекрасную дівчину.

Не зривайте з неї шлейфу,

Не руйнуйте Україну!!!

Це дуже вразило всіх присутніх, тому студенти та викладачі факультету спеціальної освіти вирішили підтримати традицію та об’єднатись у «живий ланцюжок», який символізує єдність України та українського народу. Через непогоду, хуртовину та снігові замети цей ланцюжок протягнувся у межах університетського корпусу – через аудиторію, восьмий поверх та сходинки майже до самого виходу! Україна – єдина країна!

 

Навігація

Контакти

Оголошення
Оголошення