Шлях по сайту: Новини ДДПУ Новини Студенти факультету спеціальної освіти активно долучилися до Всеукраїнського радіодиктанту

ДВНЗ Донбаський державний педагогічний університет

Студенти факультету спеціальної освіти активно долучилися до Всеукраїнського радіодиктанту

Друк

9 листопада в День української писемності та мови студенти факультету спеціальної освіти взяли участь у написанні XVII Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, який проходив під гаслом «Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета». Понад п’ятдесят студентів із зацікавленістю зібрались у 512 аудиторії та чекали початку радіопередачі. Вони вже знали, що текст читатиме доцент Київського університету ім. Б. Грінченка, автор підручників і посібників із української мови Олександр Авраменко. Хвилювання поєднувалось із почуттям гордості за те, що студенти факультету спеціальної освіти з 1-го по 5-й курси підтримали спецпроект «XVII радіодиктант національної єдності» та долучилися до багатьох громадян нашої держави, шанувальників української мови.

Враження від спільної діяльності, від змісту самого тексту диктанту було надзвичайно позитивним. «Наші пісні» ˗ тема, яка не залишила байдужим жодного студента. «Текст цікавий, пізнавального характеру, змістовний, насичений екскурсами в історію. Ми пишаємось тим, що перша пісня, яка звучала в космосі, − українська, адже це свідчить про важливе значення України в усьому світі», ˗ висловила міркування свої та товаришів староста 2-го курсу Жадік Юлія.

Не обійшлось і без несподіванок. Так, під час диктування через технічні причини зависла комп’ютерна програма. Добре, що студенти швидко зорієнтувались та при перевірці тексту умикнули диктофон, що дало можливість все-таки дописати диктант.

По закінченні, спільно з О. І. Сушко, доцентом кафедри української мови та літератури, яка опікувала факультет спеціальної освіти, обговорювали моменти, викликані спірними варіантами написання окремих слів. У цілому труднощі викликані відсутністю чіткого формулювання правил в «Українському правописі», зокрема дискутували, як правильно написати «кримсько-татарський (у деякій довідковій літературі) чи кримськотатарський (бо кримські татари)»; як написати «ввесь» чи «весь», адже словник не дає тлумачення щодо правописного розмежування цих слів. Нелегко далося написання словосполучення «колядка дзвонів»: студентам було важко зорієнтуватися, чи має твір Леонтовича «Щедрик» іншу назву – «Колядка дзвонів», тому й виникли варіанти «Колядка дзвонів», «колядка «Дзвонів», «колядка дзвонів», викликані необхідністю знань, що виходять за межі правописної системи.

Загалом студенти мали приємні враження, після диктанту були в хорошому гуморі. Дехто був упевнений у правильності написаного, дехто сумнівався. Але більшість хотіла б узяти участь у такій акції ще раз. Найсміливіші бажають надіслати текст на радіо для перевірки.

Деканат факультету спеціальної освіти висловлює щиру подяку декану фізико-математичного факультету О. А. Новікову та заступнику декана О. А. Кадубовському за технічну допомогу в доступі до інтернет-ресурсу.

 

Навігація

Контакти

ОголошенняОголошення