Шлях по сайту: Новини ДДПУ Новини «Йому жити у віках» (до 200-річчя від дня народження українського поета-романтика Михайла Петренка)

ДВНЗ Донбаський державний педагогічний університет

«Йому жити у віках» (до 200-річчя від дня народження українського поета-романтика Михайла Петренка)

Друк

26 вересня в читальній залі № 1 для студентів І курсу факультету фізичного виховання бібліотекарями Борщовою О.А. та Шило Н.О. було проведено інтерактивний тематичний бібліографічний огляд «Йому жити у віках» (до 200-річчя від дня народження Михайла Петренка).

Безперечно, до найвідоміших уродженців Слов’янська належить поет Михайло Петренко (1817–1862), автор загальновідомих пісень “Дивлюсь я на небо” та “Взяв би я бандуру”, які , по-праву, набули статусу народних.

У часи Російської та радянської імперії не було визнання поета. Довгий час прізвище Михайла Петренка замовчувалося. Пісні на його слова виконували знамениті виконавці і вони ставали народними. Було випущено безліч платівок із підписом: “слова та музика народні”. Сьогодні ім’я М. Петренка повернуто читачам, створена галузь петренкознавства, пошуковці відновлюють історію втраченої біографії поета.

Бібліотекар Борщова О.А. познайомила студентів із напрацюванням слов’янських краєзнавців (А.І. Абрамова, Н.М. Корнієнко, І.М. Овчаренка, В. Мікушева, О. Добровольського), а також із виданнями тих, хто активно, починаючи з 90-х років до наших днів, широко пропагує досліджені події життєвого та творчого шляху Михайла Петренка: Валерія Івановича Романька – доцента ДДПУ, почесного члена Національної спілки краєзнавців, голови правління Донецької обласної організації Національної спілки краєзнавців України, почесного краєзнавця Донеччини, письменника; Віктора Скрипника – голови Слов’янського осередку НС КУ, почесного краєзнавця Донеччини; Анатолія Шамрая – старшого наукового працівника Слов’янського краєзнавчого музею; Оксани Бабенко – директора Слов’янського педагогічного ліцею, кандидата педагогічних наук.

Бібліотекар назвала імена нових дослідників. Серед них В.М. Шабанова, М. Шакін, Л. Щибря, І. Михайлін, О.Є. Петренко.

Студенти переглянули книжково-ілюстративну виставку, прослухали пісню на слова Петренка «Дивлюсь я на небо…» у виконанні народного артиста Тараса Компаніченка – лідера групи «Хорея Козацька», подивилися уривки з відеофільма «Михайло Петренко поет-романтик. 1817-1862 рр.» та художнього фільму «Найда», знятого за драматичною думою Михайла Петренка.

 

Навігація

Контакти

Оголошення


Оголошення