Шлях по сайту: Новини ДДПУ Новини Весняний променад

ДВНЗ Донбаський державний педагогічний університет

Весняний променад

Друк

Про подорожі найстарішими і найвидатнішими містами можна сказати: таку красу неможливо передати словами або фотографіями, її треба побачити на власні очі.

Традиційно, починаючи з 2005 року, студенти філологічного факультету під керівництвом доцента кафедри української мови та літератури Лисенко Наталії Василівни відвідують різні куточки України. Цей рік не був винятком. Із 28 квітня по 3 травня під час травневих вихідних студентство філфаку, педфаку, викладачі та ліцеїсти вирушили в подорож по 6 містах, тим самим відвідавши південь, захід і північ нашої країни.

Подорож була просто неймовірна і захоплююча. Розпочався тур «Весняні вихідні» із знайомства з самобутнім, колоритним містом, розташованим на південному заході країни, який також омивається водами Чорного моря, – Одесою. Зі справжньою одеситкою-екскурсоводом ми ознайомилися з історією, культурою і архітектурою витонченої краси одеських ансамблів, споруд, пам'ятників. Архітектура цього міста й справді вражає, бо «Перлина коло моря» навряд чи залишить будь-кого байдужим! Хтось із видатних людей минулого справедливо зазначив: навіщо їхати за кордон, коли є Одеса. Її красиві старовинні будівлі нагадують будинки старої частини Праги, Одеський оперний театр як архітектурний шедевр не поступається Віденському. А ще Одеса славиться своєю творчою атмосферою, бо не раз ставала музою для створення мистецьких шедеврів: кіно, музики та літератури. Наприкінці екскурсії, ми вирушили до моря. Отож, вдосталь надихавшись морським повітрям і намилувавшись красою морського пейзажу, – вирушили далі.

Протягом другого дня, ми знайомилися з іншим, не менш цікавим містом – Івано-Франківськом. Повертаючись до попереднього міста Одеси, не можна не згадати про славнозвісний одеський гумор. Так ось, під час подорожі ми з'ясували, що найбільш схильними до гумору і жартів є аж ніяк не одесити, а франківчани! За час екскурсії ми також дізналися про історію створення і розвитку міста. Майже половину території області займають Українські Карпати! Екскурсія розпочалася з музею родинних професій, де ми познайомилися з родоводом одного з найвідоміших постатей Івано-Франківська, журналістом – Романом Михайловичем Фабрикою. Не оминули і музею «Небесної сотні» – трагічної сторінки сучасної історії нашої країни. Архітектура сьогоднішньої центральної частини Івано-Франківська вражає своєю величчю, складними розвиненими планами будівель, їх вдало знайденими пропорціями та вишуканими декоративними оздобленнями. Класичним зразком костелів, що будувалися на західних землях України на межі 17–18 ст., є так звана «Колегіата», але сучасний вигляд ратуші докорінно відрізняється від попереднього, бо на початку 20 ст. вона була перебудована поляками у стилі конструктивізму. До речі, ратуша є центральним місцем, із якого можна оглянути ціле місто і побачити Карпати. Також наша група прогулялася пішохідною "стометрівкою" та по підземеллях старого фортечного бастіону, переглянула ролик про історію фортеці, побачила найдавнішу лазню в Україні, сквер Адама Міцкевича, стародавній некрополь, Дерево щастя, що виконує бажання, Вічевий майдан та унікальний фонтан – єдиний на Україні.

Кожен день був насиченішим від попереднього, море емоцій, багато нових знайомств.

Третій день у м. Чернівці ознаменувався відвідуванням двох фортець. Спершу, ми відправилися в м. Хотин. Екскурсія по території Хотинського замку захопила всіх присутніх: стара фортеця, картинна галерея, виставка середньовічної зброї та знарядь облоги, галерея портретів історичних постатей, камера тортур. А мальовнича панорама долини Дністра просто зачарувала і навіки закохала в гармонію могутньої річки, неприступної фортеці і безкрайого поля. У цей момент дійсно розумієш всю красу безмежних просторів України!

Переїхавши в Кам’янець-Подільський, ми ознайомились зі старим містом та його історією, відвідали Кафедральний костьол Петра і Павла, виставку археологічного музею та замку, а також музей історії Кам’янця-Подільського у 20 ст. Замок вразив усіх присутніх атмосферою минувшини: лицарський турнір, одяг, кухня, – усе це було представлено у рамках фестивалю, відкриття якого ми побачили на власні очі.

Четвертий день нашої подорожі пройшов у Чернівцях. Це надзвичайно красиве, затишне місто Буковини з багатьма величними пам'ятками архітектури. Це і ратуша 19 ст., збудована за проектом Андрія Микулича в стилі класицизму, Палац Юстиції (архітектор Й.Главка), розкішна зовні і занедбана всередині за радянських часів Вірменська церква (архітектор Й.Главка), прегарний міський театр, який архітектори Ф.Фельнер і Г.Гельмер спорудили на початку 20 ст. з переважанням необарокових форм. Найвидатнішою пам'яткою, гордістю Чернівців є Резиденція буковинського митрополита, куди входили митрополичий та семінарський корпуси, семінарська церква, будинок для приїжджих і парк із будівлями для відпочинку. Нині в цих будівлях розташований Національний університет імені Ю. Федьковича. Це комплекс споруд, який поєднав у собі народні українські традиції, а також органічне поєднання декоративних елементів, запозичених із Візантії та романського Заходу (такий собі «український Гарвард»).

Місто Чернівці багате на таланти. Місцеві жителі вважають, що саме природа Буковинського краю, Карпат наділяє людей особливими рисами, тому їх місто славиться геніальними на весь світ постатями. Саме тому на одній із площ міста (Театральній) була викладена так звана «Алея зірок», за зразком голлівудської з іменами відомих діячів культури, зокрема, Назарія Яремчука, Василя Зінкевича, Софії Ротару, Ані Лорак, Яна Табачника, Івана Миколайчука, Миколи Мозгового та багатьох інших.

В останній, п'ятий день нашої подорожі ми відвідали Київ, де саме готувалися до відкриття наймаштабнішого музичного конкурсу в Європі – Євробачення-2017, яке завдяки співачці Джамалі, котра одержала перемогу в 2016 р. у Стокгольмі, проходитиме в столиці нашої країни – Києві. Ми також відвідали виставку писанок на Софіївській та Михайлівській площах, прогулялися Маріїнським парком та ботанічним садом, побували в Межигір'ї та біля Дніпра…

Від себе особисто і від усієї групи хочемо подякувати ініціатору та організатору поїздки – Наталії Василівні! Саме завдяки таким людям, як Ви, молоді є чим зайнятися, провести час із користю, дізнатися більше про неоціненне багатство нашої країни – набутки нашого народу, осягнути її красу і неповторність, розширити кругозір, доторкнутися до історії, отримати естетичну насолоду і просто відпочити! Вельми Вам за це Дякуємо!

Студдекан філологічного факультету,

студентка 3 УА – Шевченко Ганна

 

Навігація

Контакти

вул. Г. Батюка, 19, м.Слов'янськ, Донецька область, Україна, 84116
e-mail: sgpi@slav.dn.ua
веб-сайт: ddpu.edu.ua
(06262) 32354

Оголошення


Оголошення