Шлях по сайту: Новини ДДПУ Новини Ми пам’ятаємо ціну свободи (кураторська година на факультеті спеціальної освіти)

ДВНЗ Донбаський державний педагогічний університет

Ми пам’ятаємо ціну свободи (кураторська година на факультеті спеціальної освіти)

Друк

«Вони у битві чесно полягли,

А іншого - ні вибору, ні змоги.

Вони загинули. Але перемогли,

Бо віддали життя для Перемоги!»

5 травня на факультеті спеціальної освіти відбулась урочиста кураторська година, присвячена Великій Перемозі у Другій світовій війні, яка стала найбільшою війною в історії людства.

ХХІ століття. Усе далі й далі відходять грізні роки Другої світової війни. Але кожного року 9 травня ми відзначаємо День Перемоги, і ніколи не згасне пам’ять про всіх тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя для нашого щастя. Кожна людина зберігає в пам’яті момент свого життя, який здається їй другим народженням, переломом у всій подальшій долі. Війна живе в душах переживших її такими спогадами, що вони ніколи не зможуть забути цю війну тривалістю 1418 днів і ночей. Чотири роки... Тридцять чотири тисячі годин!.. Від Києва до Берліна - дві тисячі чотири кілометрів. Так мало. Правда? Це, якщо літаком, - три години. Перебіжками та по-пластунськи - чотири роки! Мільйони загиблих... А скільки ненароджених дітей?.. А скільки залишилось вдів і сиріт?...

У вогнище війни було втягнуто 67 держав, 80 % населення земної кулі. Війна пронеслася над величезними територіями Європи, Азії й Африки, охопила простори всіх океанів. У цій війні загинуло близько 60 млн осіб, не говорячи вже про поранених і тих, хто пропав безвісти. Лихо й страждання, які пережили люди, незмірні. Минають роки, відлітають у вічність… Більше півстоліття минуло з тієї тривожної ночі, коли замовкли останні постріли гармат, прийшов мир, настала тиша, за яку заплачено ціною життя мільйонів людей. Усе далі відходять грізні роки Другої світової війни. Але не згасає пам’ять про тих, хто приніс на вівтар Великої Перемоги своє життя, хто поліг у боях заради щастя інших.

Студенти факультету спеціальної освіти згадали про своє коріння, про своїх близьких, які полягли у тяжкі роки війни за те, щоб на Землі був мир та спокій, чисте небо та заквітчані сади! Війна нагадує про себе тисячами обелісків і братських могил. Вони – святиня нашої пам’яті. У війни не жіноче обличчя... Але ж скільки матерів, сестер, коханих чекали і не дочекалися своїх синів, братів, чоловіків. У народі недаремно кажуть, що час не владний над материнським горем. Ми, ваші нащадки, нащадки героїв, звертаємося до вас зі словами вдячності за вашу мужність і героїзм. Це ви зі своїми побратимами наближали свято Перемоги, віддаючи своє здоров’я і життя за мирне сьогодення. 8 травня було підписано беззаперечну капітуляцію гітлеровської Німеччини. Наразі цей день в Україні відзначається як День пам’яті та примирення. 9 травня нещодавно цілком справедливо оголошено Днем Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Уклонімося ж нашим ветеранам, тим, хто подарував нам мирне небо! Зі святом!

Студентка 2-го курсу факультету

спеціальної освіти - Столяр Ірина

 

Навігація

Контакти

ОголошенняОголошення