Шлях по сайту: Новини ДДПУ Новини Дитячий майстер-клас із писанкарства від студентів факультету ПТПО

ДВНЗ Донбаський державний педагогічний університет

Дитячий майстер-клас із писанкарства від студентів факультету ПТПО

Друк

У 2017 році Великдень ми святкуємо 16 квітня. Час готувати подарунки рідним та друзям. На глибоке і непохитне переконання наших студентів найкращий подарунок той, що створений власноруч! А це означає, що настав час навчатись писанкарству. Бо Писанка – це своєрідна вітальна листівка, у якій символічно закладені лише добрі побажання.

І вже 13 квітня в музеї Слов’янського відділку міліції був проведений майстер-клас із розпису великодніх яєць, організаторами якого стали студенти та викладачі технологічного напрямку факультету початкової, технологічної та професійної освіти.

У святі, яке було приурочене до Великодня, взяли участь діти та молодь із Ліги майбутніх поліцейських міста Слов’янська. Перед тим як розпочати свій майстер-клас, дівчата другого курсу підготували для всіх учасників невеликий, але дуже цікавий екскурс в історію писанки.

Виготовлення писанок пов’язувалося з дохристиянським народним звичаєм зустрічі весни, пізніше – з Великоднем. Цей вид народного мистецтва поширений у багатьох слов’янських народів, зокрема й українського. Писанка — це символ Сонця; життя, його безсмертя; любові і краси; весняного відродження; добра, щастя, радості. Кожен орнаментальний мотив має певне сакральне значення. Із них на писанці складається мальована молитва про злагоду і мир поміж людьми. У християнській культурі українців писанка стала символом воскресіння. У народі кажуть: «У світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки».

Урок писанкарства провела студентка 2 курсу Надія Дудник. Кожна дитина отримала можливість створити власну писанку, отримати приємні емоції як від самого процесу, так і від спілкування з іншими дітьми. Учасники майстер-класу поринули в глибину народних звичаїв та створили серію унікальних писанок, які є символом добра, щастя та благополуччя.

«Такими заходами ми намагаємося залучити дітей до витоків нашої культури. Які зерна в їхні серця ми зараз вкладемо, такі й проростуть у майбутньому. Серія майстер-класів зі створення писанок розвиває інтерес і повагу до нашої багатої духовної спадщини. Адже без культури немає народу. Діти вивчають історію виникнення писанок, складові елементи, знайомляться з найдавнішими орнаментами і традиціями розпису в різних регіонах України. Можливо, після майстер-класу хтось із дітей зацікавиться українською історією та багатовіковою культурою», – сподіваються студенти факультету ПТПО.

 

Навігація

Контакти

ОголошенняОголошення