Шлях по сайту: Новини ДДПУ Новини До 85-річчя Донецької області Станіслав Жуковський – сучасний український поет-лірик, поет-пісняр

ДВНЗ Донбаський державний педагогічний університет

До 85-річчя Донецької області Станіслав Жуковський – сучасний український поет-лірик, поет-пісняр

Друк

Літературно-мистецький захід, присвячений одному з відомих сучасних поетів Донеччини Станіславу Жуковському, відбувся в межах проекту «Відомі постаті Донеччини» до 85-річчя Донецької області. Ініціатор проекту – доцент Донбаського державного педагогічного університету, канд. пед. наук В.І. Романько.

13 квітня в читальній залі бібліотеки педуніверситету у формі відкритого заняття відбувся захід, підготовлений студентами ІV курсу філологічного факультету ДДПУ спільно з бібліотекою педуніверситету (бібліотекар С.О. Ткачова) під керівництвом доцента Валерія Івановича Романька. На цьому заході були присутні викладачі та студенти філологічного факультету ДДПУ, бібліотекарі наукової бібліотеки ДДПУ, учителі української мови та літератури – слухачі курсів підвищення кваліфікації при Донецькому обласному інституті післядипломної освіти, член НСПУ, професор В.А. Глущенко, поетка з Краматорська Л.Б. Дасів та ін.

Розповідь про життя та творчість С. Жуковського ведучі Оля Новікова та Карина Гулак разом із викладачем Валерієм Івановичем Романьком проілюстрували слайдами. Учасники цього дійства почули пісні на слова поета (найбільш відома з них «Калинова вода»), побачили відеозапис, де С. Жуковський сам читає свої вірші зі збірки «Цвітуть абрикоси», а також рідкісні фото з особистого архіву В.І. Романька. Емоційно, із натхненням були виконані вірші на різну тематику: про Україну і Донецький край, на теми кохання та природи, оспівані образи матері та батька… Не оминули й такі сторони діяльності поета, як пісенна творчість та перекладацька діяльність.

А ще вдалося поспілкуватися телефоном із поетом, який зараз проживає в Донецьку. Маючи давні дружні особисті зв’язки з Жуковським, Валерій Іванович спілкувався з поетом – слухачі могли почути цю цікаву розмову. Поет побажав присутнім миру та злагоди, розповів про свої досягнення, поділився планами на майбутнє.

Відбулася й презентація літературно-критичного нарису В.І. Романька «Освідчення в любові Станіслава Жуковського», яке рішенням ученої ради ДДПУ рекомендовано як навчальний посібник для навчальних закладів України.

Перед аудиторією виступили поети Людмила Дасів та Володимир Глущенко – вони згадали про зустрічі із Жуковським, прочитали свої твори, високо відгукнулися про сьогоднішній захід.

Хорошу виставку книг про життя і творчість С. Жуковського, його поетичні збірки підготувала бібліотека педуніверситету (бібліотекар С.О. Ткачова).

Захід про одного з відомих письменників-земляків сприяє вихованню любові до рідного краю, показує, що Донеччина багата на таланти. Сьогоднішні та майбутні вчителі, присутні на заході, упевнилися, що творчі доробки поета Станіслава Жуковського потрібно використовувати в навчально-виховному процесі.

Студентка ІІІ курсу російсько-українського відділення

філологічного факультету Альона Погорєлова. Фото автора

Доцент В.І. Романько знайомить присутніх з  творчістю С.Жуковського

Основна частина присутніх на заході - студенти-філологи, майбутні вчителі

Про зустрічі із Жуковським розповіла поетка з Краматорська Людмила Дасів. Вона ж прочитала також свої вірші

Разом із доцентом В.І. Романьком присутніх знайомили  з життям і творчістю С.Жуковського студентки 4 курсу філологічного факультету Ольга Новікеома та Карина Гулак

Свої вірші читає професор ДДПУ, член НСПУ В.А. Глущенко

Хорошу виставку літератури з теми заходу підготували працівники читального залу бібліотеки ДДПУ (бібліотекар С.О.Ткачова)

 

Навігація

Контакти

Оголошення


Оголошення