Шлях по сайту: Новини ДДПУ Новини Викладачі кафедри філософіїї на громадських слуханнях Донецької облдержадміністрації

ДВНЗ Донбаський державний педагогічний університет

Викладачі кафедри філософіїї на громадських слуханнях Донецької облдержадміністрації

Друк

13 квітня у Краматорську відбулось чергове засідання обласної молодіжної ради під головуванням заступника голови Донецької облдержадміністрації Ігоря Стокоза.

На засіданні було розглянуто питання «Радикалізм, расизм, шовінізм як проблеми у молодіжному середовищі». Доповідачем за темою була Скиртач Віолета Михайлівна – кандидат філософських наук, доцент ДДПУ. У її доповіді було показано, що у різних форм дискримінації причини та сутнісні риси схожі, ці форми до вподоби більшості населення.

Так, Віндерманом у 90-ті роки ХХ ст. у Німеччині було проведено соціологічне дослідження, протягом якого виявилося, що 13% німців підтримують різні ідеї фашистів, 20% опинилося антисемітами, 40% виявились ворожими до чужих і 60 % ворожими до циган. Так що схоже, що схильність до дискримінації є всередині людини, незалежно від доби або країни і так чи інакше може виявитись (як у романі А. Камю «Чума» – вона приходить раптово, із нізвідки, через щурів, спить у речах, вона як вірус..). Часто основою для появи такого типу особистості стає той соціальний клімат, у якому людина соціалізується у дитинстві. Отже, на питання по кому дзвонить дзвін, відповідь одна: він дзвонить по нам, і сучасна людина повинна мати критичне мислення, рефлексію щодо оточуючих форм соціальності та прагнення до свободи.

За результатами доповідей та обговорень було укладено протоколи засідання із рекомендаціями структурним підрозділам облдержадміністрації, міським головам, головам райдержадміністрацій, керівникам об’єднаних територіальних громад, обласному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, обласному молодіжному центру щодо роботи із молоддю, дітьми та батьками з вищезазначених питань.

 

Навігація

Контакти

Оголошення


Оголошення