Шлях по сайту: Новини ДДПУ Новини Спілкування без барʼєрів

ДВНЗ Донбаський державний педагогічний університет

Спілкування без барʼєрів

Друк

На сучасному етапі суспільство приділяє все більше уваги проблемі соціалізації дітей та молоді з обмеженими можливостями здоров’я. Не зважаючи на це, сьогодні є ще багато соціальних проблем у дітей-інвалідів всіх категорій, які обмежують їхню діяльність, перешкоджають вільному пересуванню, доступу до об’єктів соціально-побутової та культурної сфери, створюють бар’єри для спілкування. Ці та інші проблеми не дозволяють інвалідам та дітям з особливими освітніми потребами і порушеннями соціальної поведінки активно включитися у життя суспільства. Проте обмежені можливості – це не аналог обмеженого розвитку. Нам всім необхідно усвідомити, що інваліди потребують не стільки співчуття, скільки порозуміння з боку суспільства. Люди з обмеженими можливостями здоров’я часто доводять свою спроможність бути рівними серед інших, демонструють свій багатий духовний та внутрішній світ, незвичайні творчі здібності, прагнення до повноцінного життя. Вони активно намагаються довести свою спроможність бути повноцінними членами суспільства, бути сильними та рівними серед інших.

Прикладом усього сказаного є звернення-лист студентки 1-го курсу факультету спеціальної освіти ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» Смолякової Наталі, яка має вади зору:

«Всім привіт! Ми ініціативна група громадської організації «Дотик». Наша організація займається проблемами інтеграції інвалідів у сучасному суспільстві. Наша організація заснована не так давно, але вже досягла певних успіхів. Ми взяли участь у конкурсі малих грантів «Час хороших ідей», де наш проект «Спілкування без кордонів» виявився в числі переможців.

Проект має на меті «Спілкування без кордонів»: інтеграція інвалідів у сучасному суспільстві. За допомогою нашого проекту ми хочемо дати можливість звичайним людям спробувати побачити світ очима людей з обмеженими можливостями. Цим проектом ми хочемо довести сучасному суспільству, що ми нарівні з усіма можемо спілкуватися з людьми, подорожувати, справлятися з побутовими труднощами і розвиватися. Ми вважаємо, що наш проект здатний налагодити взаєморозуміння між звичайними людьми та інвалідами».

Зазначимо, що Громадська організація «Інвалідів із вадами зору з дитинства та загального захворювання «Дотик» (м. Словʼянськ) отримала гранд на проект «Спілкування без кордонів», що дозволить об’єднати у спілкуванні учнів шкіл, технікумів, студентів міста Слов’янська з талановитими, активними, небайдужими молодими людьми, які мають вади зору та обмежені у рухах.

 

Навігація

Контакти

Оголошення


Оголошення