Шлях по сайту: Бібліотека Архів бібліотека Радимо прочитати! Зеновій Филипчук «Равлик, який літає»

ДВНЗ Донбаський державний педагогічний університет

Зеновій Филипчук «Равлик, який літає»

Друк

У 2013 році вийшла книжка львівського письменника Зеновія Филипчука під назвою «Равлик, який літає».

Роман буде цікавим для читачів будь-якого віку, оскільки автор порушує проблеми, які є актуальними для кожного із нас.

На перший погляд може здатися, що назва роману є абсурдною і не логічною, проте це лиш так здається. Якщо підійти до неї з філософського боку, то перед нами постає цілий ряд запитань: «що істоті, яка споконвіку повзає на землі надає крила?» Це запитання є співзвучним з наступним – «що людині, яка споконвіків ходить по землі, прикута життєвою метушнею, надає крила?» Як пише наша геніальна письменниця Ліна Костенко «Здається людина крил не має, а літає, а літає». «Що буденне життя робить незвичним, незвичайним? І що саме наше існування перетворює у життя насичене кольорами веселки та наповнене новими мелодіями? » Відповіді на ці та інші запитання ви знайдете на сторінках роману.

Автор доступно, просто і легко пише про давно відомі нам речі, життєві перипетії, але подає  під ншим, незвичним для нас, кутом зору. Нагадує про ті забуті і так зараз необхідні життєві цінності. Як пише автор - «Найбільшою цінністю в життя може бути просто інша людина.

Отож, це роман про історію, яка почалася так просто і несподівано, як навесні розцвітає бузок. Про вечір, що увійшов у життя, як початок чогось незбагненного і неминучого, дехто називає це долею. Історія про незапланований шанс, який кардинально змінив життя кожного героя роману. Для когось він став щасливим квитком у багате життя, але позбавив людину найголовнішого, чи пак, людина заради багатства свідомо перетворила себе в те, що гірше від лютого хижака. Для інших – позбавив усе, та подарував те, що існування перетворює у життя і наповняє душу тим, без чого неможлива і саме життя. А для декотрих – став пристрасним вогнем, що спопелив усе, що було святим та  знівечив усе, що було цінним, але залишив по собі те, заради чого варто жити, заради чого слід боротися.

Це роман про сучасну українську молодь, якій випали нелегкі випробування. Найкраща рецензія : коли люди , перечитавши твір, переповідають його іншим. Такого стилю дотримується автор.

Роман  Зеновія  Филипчука «Равлик, який літає» можна переглянути на абонементі художньої літератури.

 

Навігація

Контакти

Оголошення
Новини бібліотеки

Доторкнемося до творчості французького письменника Гюстава Флобера

Доторкнемося до творчості французького письменника Гюстава Флобера

Абонемент художньої літератури запрошує користувачів переглянути книжково-ілюстративну виставку: “Флобер –...

23 груд. 2016

Що ми знаємо про СНІД?

Що ми знаємо про СНІД?

1 грудня — День порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми. Проблема ВІЛ/СНІДу є,...

01 груд. 2016

Жіночі особистості на педагогічній ниві

Серед видатних жінок, які залишили слід на ниві педагогічної праці,...

22 лист. 2016

Пам’ять про Голодомор 1932-33 рр.

Пам’ять про Голодомор 1932-33 рр.

Україна в 1932-33 роках пережила страшну трагедію – Голодомор, ...

19 лист. 2016