Шлях по сайту: Новини Перші кроки на шляху наукового пізнання

ДВНЗ Донбаський державний педагогічний університет

Перші кроки на шляху наукового пізнання

Друк

15 травня на факультеті початкової, технологічної та професійної освіти підсумкове заняття з дисципліни «Методи дослідницької діяльності» (кафедра природничо-математичних дисциплін та інформатики в початковій освіті) відбулося у вигляді студентської наукової конференції групи 1-І та тему «Демократія і математика».

Коли ми вперше почули запропоновану тему конференції, то не одразу зрозуміли, про що може йти мова, але викладачі доценти О.Л. Кошелєв та В.О. Гринько так організували нашу роботу, що ми дізналися про демократію з точку зору математики, як математика описує реальні процеси і явища, чому математика є універсальною мовою природничих наук, як формувати здатності й готовності до застосування математичних знань у практичних життєвих ситуаціях, про навчання через розв’язування сюжетних задач соціального змісту та ін.

У роботі конференції брали участь: Мєлкова Крістіна, Одинока Алла, Курлова Аліна, Фетісова Маргарита, Семененко Яна, Федяніна Олена та Степанова Анастасія. Це, можна сказати, була наша «перша спроба» в дорослому науковому житті, яка дозволила перевірити наукові, ораторські й організаторські здібності кожного, відкрила шлях до майбутньої професії. За підсумками конференції на основі оцінювання виступів самими учасниками були нагороджені автори кращої доповіді та презентації.

Повноправним учасником нашого наукового заходу можна вважати студентку групи 1-Х Семенову Анастасію, яка внесла позитивні емоції, провела танцювальну паузу і зняла напругу після виступів із доповідями. Студенти нашої групи вдячні нашим волонтерам-однокурсникам із інших груп – Богдановій Юлії, Малишевій Катерині, Петренко Софії, Ахізаровій Анастасії та Соболєвій Марії, які допомогли вирішити організаційні питання.

Присутні на конференції координаторки магістральної (не)конференції міжнародного вчительського руху EdCamp – MiniEdcampSloviansk завідувач кафедри природничо-математичних дисциплін та інформатики в початковій школі Євтухова Тетяна Анатоліївна та доцент Гринько Вікторія Олександрівна були задоволені тим, як ми, першокурсники, підготували і провели першу в нашому житті наукову конференцію. Вони взяли активну участь в обговоренні доповідей і поділилися власним досвідом подібної роботи.

«Перед людиною є три шляхи до пізнання: шлях мислення – найбільш благородний, шлях наслідування – найбільш легкий і шлях особистого досвіду – найбільш важкий» – говорив Конфуцій. Ми обираємо шлях особистого досвіду, щоб досягти таких же висот, як і наші викладачі.

Маргарита Фетісова – студентка, учасниця конференції