Шлях по сайту: Новини Готуємось навчати й навчатися демократично!

ДВНЗ Донбаський державний педагогічний університет

Готуємось навчати й навчатися демократично!

Друк

Уже вдруге викладачі кафедри теорії і практики початкової освіти факультету початкової, технологічної і професійної освіти доценти І. Л. Вікторенко та І. Є. Федь взяли участь у семінарі-тренінгу для представників вищих навчальних закладів, що здійснюють підготовку за галуззю «Освіта» спеціальністю 013 Початкова освіта. Співпраця учасників відбувалась у межах діяльності за міжнародним проектом «Розвиток культури демократії в педагогічній освіті в Україні, Норвегії та Палестині».

Команду проектної групи представляли викладачі різних куточків України – вишів Києва, Вінниці, Умані, Чернігова, Івано-Франківська – та Університету Норвегії (University of South-Eastern Norway). Головною метою роботи було розробка навчальної програми нової навчальної дисципліни «Методика навчання інтегрованого курсу “Я досліджую світ”, яка має на меті підготовку майбутніх учителів до викладання в умовах Нової української школи курсу «Я досліджую світ» з упровадженням демократичних перетворень. І. Л. Вікторенко та І. Є. Федь успішно презентували своє бачення змістового наповнення курсу.

Сподіваємось, що введення до навчального плану професійної підготовки бакалаврів початкової освіти нової дисципліни стане запорукою успішного професійного зростання майбутніх фахівців, орієнтованих на формування та розвиток здатності молодших школярів до життя й діяльності у правовій демократичній державі.

А практика такої роботи в школах є, що доводить досвід роботи Київської спеціалізованої школи І – ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов № 112 ім. Т. Шевченка, яку відвідала команда учасників семінару-тренінгу. Приємно вразили такі факти:

  • До школи повного дня ВСІ діти ходять залюбки!
  • У школі панує співпраця і взаєморозуміння, УСІ в доброму настрої і в кожного посмішка на обличчі!
  • КОЖЕН ідентифікує себе як громадянина України, за яку має нести відповідальність!

Дякуємо декану факультету ПТПО проф. І. А. Хижняк, завідувачці кафедри ТППО проф. Л. Г. Гавріловій, доцентці кафедри культурології, релігієзнавства та соціології Норвезького університету, тренерці Г. Бісетг (Heidi Biseth), а також ст. викладачці НПУ ім. М. П. Драгоманова Л. В. Колесник за надану можливість брати участь у проекті, за організацію та готовність до створення якісних проектів.

І.Л. Вікторенко, І.Є. Федь