Шлях по сайту: Новини Як студенти День Пі

ДВНЗ Донбаський державний педагогічний університет

Як студенти День Пі

Друк

День Пі – неофіційне свято, присвячене числу π. Його започаткував у 1987 році фізик із Сан-Франциско Ларрі Шоу, який виявив, що дата 14 березня, записана в прийнятій у США формі – 3/14, збігається з першими трьома цифрами числа «Пі». Тож тепер день Пі відзначають студенти та любителі математики з усього світу. Зазвичай свято розпочинається о 1:59 ночі, що разом із датою складає перші шість знаків числа π (3.14159).

14 березня 1592 року о 6:53:58 стався ідеальний день Пі. Ця дата, записана в американському форматі виглядає як 3,14,1592 6:53:58, що відповідає першим 12 знакам в числі Пі.

У цей день прийнято проголошувати хвалебні тости за число Пі, розв'язувати математичні задачі та рівняння. Але найголовніша традиція – спекти ПИ-ріг. Також прийнято з шоколаду або варення малювати на пирозі перші цифри числа Пі.

На честь Дня Пі студенти першого курсу факультету початкової, технологічної та професійної освіти, спеціалізації Інформатика, разом із викладачем математики, доцентом О.Л. Кошелєвим ласували смачним витвором від Юлії Солошенко, яка випекла ПИ-ріг.

Вони також взяли участь у змаганні, хто складе найдовше речення, у якому всі слова містять склад Пі, наприклад: Піфагор усПішно Півночі сПівав Під соПілку. Перемогу отримала Олена Федяніна, яка склала цілу розповідь із 48 слів.