Шлях по сайту: Новини Афілійована (не)конференція міні-EdCamp Слов’янськ у нашому університеті

ДВНЗ Донбаський державний педагогічний університет

Афілійована (не)конференція міні-EdCamp Слов’янськ у нашому університеті

Друк

12 травня на базі факультету початкової, технологічної та професійної освіти відбулася незвична наукова подія – Регіональна (не)конференція міжнародного вчительського руху EdCamp – MiniEdcampSloviansk.

EdCamp – це (не)конференція, яка від інших уже відрізняється часткою НЕ. Ці освітні заходи у дискусійному ключі, які проводяться в усьому світі для співтворчості шкільних педагогів. На сьогодні рух EdCamp об’єднав освітян із 28 країн світу для відкритого обміну педагогічним досвідом, співпраці й вирішення спільних завдань. Україна стала 9-ою країною у світі та 3-ою в Європі, яка долучилася до цієї міжнародної сім’ї. Основна мета цього демократичного формату – сприяти діалогу та вільному обміну досвідом за принципом give – get.

MiniEdcampSloviansk відбувався з теми «Готуємо вчительство Нової Української школи» під гаслом #Виші_На_Зліт. Уперше в історіїї EdCamp (не)конференція відбулася у вищому навчальному закладі. Її було ініційовано кафедрою природничо-математичних дисциплін та інформатики в початковій освіті, яка у серпні 2017 року подала заявку на конкурс «EdCamp in a Box. 3.0» і виборола право проводити (не)конференцію в нашому закладді. Усього на конкурс було подано 71 заявку від різних навчальних установ. Було відібрано 47.

MiniEdcampSloviansk мав на меті сприяння виробленню у вищій школі механізмів імплементації нового Закону «Про освіту» відповідно реформаційних освітніх процесів, що стосуються оновлення початкової школи, яка вимагає формування високопрофесійного, компетентного вчителя нової генерації, здатного змінювати сенс і характер освітньо-виховного середовища щодо європейських стандартів.

(Не)конференцію відкрили також незвично й креативно – піснею-привітанням від викладачів факультету на чолі з ректоркою нашого університету Світланою Омельченко. І це задало мажорного темпу і настрою всьому заходу. Привітали учасників, а також провели свою особливу сесію натхненник EdCamp Ukraine, радник міністерки освіти України Олександр Елькін та програмна директорка EdCamp Ukraine, радниця міністерки освіти України Олена Малахова. Відвідала захід директорка департаменту освіти Донецької ОДА Надія Оксенчук й залишила теплий відгук про подію.

Усього в (не)конференції взяло участь 230 педагогів із різних міст України. Працювало 12 запрошених експертів. У якості експертів виступили й наші викладачі – проректор ДДПУ Станіслав Чайченко і доцент Сабіна Іванчук. Натхненно й злагоджено працювали як волонтери студенти факультету-організатора і педагогічного.

Особливою родзинкою MiniEdcampSloviansk стала медіапідтримка від талановитих учнів Миколаївської ЗОШ № 3 – Ініціативної групи «MEDI@NNA». Вони вели пряму трансляцію події в інтернет-мережі і створили фільм про EdCampДень, який всі побачили на закритті.

Робочий день пролетів непомітно, адже цьому сприяла атмосфера (не)конференції – дотримуватись двох цінностей EdCamp’ів. Свобода робити те, що хочеш, – наприклад, пити каву з колегою або залишити сесію, якщо вона нецікава. Це називається законом «про дві ноги». Й утворення горизонтальних зв’язків, що призводять до ефекту «довгого хвоста»: головне починається після події, коли народжуються нові ідеї, проекти, партнерства.

Усі учасники поїхали додому натхненні, із подарунками від наших партнерів і з вірою, що наш виш дійсно здатний на перезавантаження, і що обов’язково #УсебудеНУШ!

Більше про подію можна переглянути за посиланнями:

Галерея MiniEdcampSloviansk у ДДПУ

Група у Facebook

Репортаж телеканалу С-ПЛЮС "Mini Edcamp впервые проходил в Славянске"

  •