Шлях по сайту: Новини Завершальний етап проекту «Вірші Т.Г. Шевченка в дитячих серцях»

ДВНЗ Донбаський державний педагогічний університет

Завершальний етап проекту «Вірші Т.Г. Шевченка в дитячих серцях»

Друк

Незгасимий образ поета

В нашій пам'яті вічно живе.

Зберігаються й досі портрети

І музеї у школах ще є.

Його твори летять по країні

Набирають ще більше слави.

Їх читають усі покоління

І напам'ять знає мій прадід.

Ми радіємо щодня, щохвилини,

Всі простори про нього знають,

Бо Шевченко – поет України! –

Його люблять усі й пам'ятають.

Денис Зайцев

24 квітня на факультеті початкової, технологічної та професійної освіти відбувся завершальний ІV етап великого творчого проекту «Вірші Т. Г. Шевченка в дитячих серцях».

Упродовж лютого − квітня студенти разом з учнями 3-В класу загальноосвітньої школи №10 м. Слов’янська мандрували сторінками життя великого поета Т. Г. Шевченка, вивчали його поезію і за сюжетом створювали справжні шедеври: малювали фарбами, створювали аплікації в техніці малювання пластиліном на склі по контуру, оздоблювали картини в техніці квілінг, перевіряли свої знання в грі «Ерудит»…

На завершальному етапі учасники проекту мали змогу продемонструвати результат своєї творчої та наполегливої праці. У межах проекту за допомогою відеозв᾽язку був проведений флешмоб «Улюблені вірші Т. Г. Шевченка», у якому взяли участь громадяни 7 країн: Болгарії, Ізраїлю, Канади, Литви, Німеччини, Польщі, США. Це підтвердило те, що ім’я Т. Г. Шевченка відоме в усьому світі: у багатьох країнах йому встановлено пам'ятники, його твори перекладені майже на всі мови світу, його ім'ям в Україні названо навчальні заклади, театри, площі, вулиці.

Проект «Вірші Т. Г. Шевченка в дитячих серцях» було реалізовано в межах співпраці ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» та загальноосвітньої школи І−ІІІ ступенів №10 м. Слов’янська.

Усе розпочалося з того, що адміністрація школи разом із вчителем початкових класів – Пожитько Юлією Сергіївною, вирішила втілити у життя свій творчий задум щодо відзначення 204 річниці з дня народження Т. Г.Шевченка. Деканат факультету ПТПО підтримав цю творчу ідею.

Проект складався з 4 етапів:

І − вікторина «Шевченкознавці» у центральній бібліотеці Слов’янська;

ІІ − творчий майстер-клас «Вірші Т. Г. Шевченка в серцях дітей» у коворкінг-території «Вільний простір»;

ІІІ − Гра « Ерудит»;

ІV – концерт «Вірші Т. Г. Шевченка в дитячих серцях».

Висловлюємо велику вдячність адміністрації загальноосвітньої школи №10, учителям, учням 3-В класу та їхнім батькам, деканату факультету початкової, технологічної та професійної освіти, небайдужим студентам за підготовку та організацію великого творчого проекту.

Вірші, співи, танці, сценки у виконанні дітлахів та студентів – усе це не могло не зачепити серця присутніх.

Ці заходи залишили незабутній слід у дорослих та дитячих серцях. Віримо в те, що незгасимий вогонь душі великого Кобзаря запалить у наших душах іскорку віри, надії, любові до рідної землі, до свого народу. Попереду ще багато нових творчих проектів, які неодмінно втілюватимуться в реальність.

Минають віки, стираються написи на камені, тліють книги, руйнуються будівлі, але Шевченкове слово – живе і вічне.

Не розлучайтесь, діти, з Кобзарем

Читайте, вчіть його чудові твори.

З його пророчим словом ми живем,

З ним боремся і труднощі поборем…

Стрілець Вероніка, студентка 2 курсу ПТПО

  •