Шлях по сайту: Новини Потяг Єднання "Труханівська Січ", або можливість для молоді безкоштовно побачити всю Україну

ДВНЗ Донбаський державний педагогічний університет

Потяг Єднання "Труханівська Січ", або можливість для молоді безкоштовно побачити всю Україну

Друк

Найактивніші студенти ДДПУ брали участь майже у всіх Всеукраїнських акціях потягу єдності України "Труханівська Січ". Ось нарешті і завершено цикл географічних потягів єднання України, час для підсумків.

Ми провели в дорозі більш ніж 70 діб, у потязі працювали близько 900 людей з усіх областей України, 70% яких – молодь! І ми мали зустрічі, круглі столи, дискусійні майданчики, обговорення, ушанування, концерти та інше з понад 350 000 людей. Починаючи з квітня 2016 року, ми проїхали всю Україну, усі обласні центри, окрім Донецька, Луганська і Симферополя.

Ось що каже організатор проекту Іванова Олена: "Ми ще будемо писати про результат цього етапу проекту, про враження, про розчарування і новий досвід. А ще будуть фільми. Про всі маршрути, про кожне місто окремо, про наші команди".

Я прожила в потязі два місяці. І для мене це – як друга сім'я. Завдяки цьому проекту маю друзів у кожному куточку нашої країни, була учасницей найгарячиших дискусій в Міністерстві освіти і науки України, була представником Донецької області на робочій зустрічі з міністром культури України Євгеном Ніщуком, побачила, як працює більшість ВНЗ нашої країни, багато шкіл, коледжів, військових частин, шпиталів, філармоній, музеїв та брала участь у дискусіях з активом молоді кожного міста, була на зустрічах із представниками міських рад, і тому числі й зустріч із мером Києва Віталієм Кличком, знялася в документальному фільми "Подарунки від Миколая", була учасником брифінгу у Верховній Раді України з Оксаной Юринець, виступала у багатьох містах України зі своїми віршами.

Умови проживання в потязі на найвищому рівні – душ із гарячою водою в кожному вагоні, комфортні купе та ще декілька вагонів для зборів, рефлексії та проведення вільного часу. Якщо ти зібрався долучитись, поперше ти повинен усвідомлювати, що їдеш не на тусу й не в розважальний тур містами. Це дуже важка робоча подорож, постійні дискусіїї та прес-конференції декілька разів на день, інтерв'ю та зустрічі з адміністраціями міст та інше. Я знаю – ми вже ніколи не будемо такими, як раніше. Бо в нашому житті був, є і залишиться цей Потяг. Потяг до змін та розвитку. Потяг у майбутнє.

Мета потягів – спілкування молоді. Саме заради цього кожного дня ми відвідували різні заклади освіти, спілкулкувалися по гострих питаннях. Якими були питання?

  1. Чому українська молодь хоче вчитися, а згодом жити й працювати за кордоном?
  2. Сепаратизм та фундамент для нього, як на Заході, так і на Сході.
  3. Доки країна перебуватиме у стані пострадянського феодалізму?
  4. Студентське самоврядування, якість освіти й рівень викладачів.
  5. Майбутнє України.
  6. До чого призводить переписування історії, приховування та вигадування фактів?
  7. Як навчитися розуміти один одного й позбавитися стереотипів щодо бандерівців-нациків Заходу й бандитів-сепаратистів Сходу?
  8. Брехня, безкарність, байдужість, або що руйнує Україну?
  9. Вічні теми корупціїї й люстрації.

Хочеш долучитися і готовий змінювати країну? Уже розпочалась підготовка до липневого 8-го Змагального Потягу "Тулумбас". Попередньо планується його проведення в Миколаївській – Одеській – Донецькій (Слов'янськ і Краматорськ) – Луганській – Львівській – Хмельницькій – Винницькій – Черкаській – Київській областях!

По всіх питаннях, що виникають, можна звернутися за будь-яким із посилань:

https://www.facebook.com/alinasheikash

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000888750552&fref=nf

https://www.facebook.com/groups/1017879071617959/

Долучитися на наступні акції можна за посиланням:

https://vk.com/id127197857

Також дивіться деякі зафільмовані моменти.

  •