Шлях по сайту: Новини «Від писанки до писанки»

ДВНЗ Донбаський державний педагогічний університет

«Від писанки до писанки»

Друк

Писанка – найбільш витончений витвір народу, який чарує дивовижною, незвичайною красою. Вона є символом весни, сонця, повернення природи до життя, початком Всесвіту.

Назва «писанка» походить від слова «писати» (прикрашати орнаментом). Із писанкою на Великдень пов’язують сподівання на краще життя, добробут, силу та здоров’я .

Із метою поширення знань традиційного розпису писанок на Сході України, глибинного значення символів, розкриття, розширення творчих зв'язків у питаннях відродження українських традиційних ремесел департаментом освіти і науки облдержадміністрації спільно з комунальним закладом «Донецький Палац молоді «Юність» був проведений фестиваль – естафета «Від писанки до писанки». Студенти факультету початкової, технологічної та професійної освіти долучилися до цього заходу. Вони проводили майстер-клас для дітей зі шкіл-інтернатів, де розповідали та демонстрували, які техніки розпису писанок існують.

Основними завданнями заходу є: розвиток творчих здібностей дітей, підлітків, учнів і студентів; залучення юнацтва до національної традиції розпису писанок, художньо-естетичне виховання, пробудження поваги до національної культурної спадщини.

Гарний настрій, творче натхнення, нові враження від народного традиційного мистецтва – ось ті почуття, які отримали студенти після участі в фестивалі-естафеті «Від писанки до писанки» .

Народний майстер з писанкарства і головний методист обласного відділу культури – Дмитро Анатолійович Денисенко особисто подякував всім учасникам та запросив відвідати дивовижний музей, створений силами ентузіастів народної творчості в місті Бахмут Донецької області. Називається він «Народна кімната-музей із писанкарства та розвитку народних ремесел».

Заступник декана факультету ПТПО Вікторенко Ірина Леонідівна приєдналася до привітань, подякувала всім, хто долучився до підтримки та розвитку традицій даного виду мистецтва, та відзначила подяками – Толстяк Єлизавету, Щукіну Анастасію, Катрич Ганну, Геряка Дмитра, Лободу Миколу, Рухманкова Сергія та дипломом Дудник Надію та старшого викладача кафедри технологій виробів легкої промисловості та дизайну Борисенко Людмилу Павлівну.

«Мені дуже сподобалось брати участь у цьому заході, адже це було не тільки цікаво, але й корисно, бо кожен студент зміг отримати досвід спілкування з дітьми із шкіл інтернатів. Я дуже рада, що ми змогли подарувати кожній дитині частинку своєї душі» – поділилася своїми враженнями Толстяк Єлизавета.

Факультет початкової, технологічної та професійної освіти пишається Вами! Успіхів та подальших звершень!

Сподіваємось, із року в рік кількість тих, хто забажає власноруч виготовити справжню Великодню писанку і поділитися своїм власним досвідом буде більше.

Мудрі люди кажуть: “У світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки”. Тож, шануймо духовну спадщину і відроджуймо традиції наших предків!

Стрілець Вероніка, студентка 1 курсу ПТПО

  •