Шлях по сайту: Новини Весела Масляна на факультеті початкової, технологічної та професійної освіти

ДВНЗ Донбаський державний педагогічний університет

Весела Масляна на факультеті початкової, технологічної та професійної освіти

Друк

Свято Масляної здавна пов’язувалося із весняним пробудженням природи. Це веселе проведення зими, осяяне радісним чеканням близького тепла, весняним відновленням природи. Минають століття, змінюється життя, проте широка Масляна продовжує жити.

Не випадково це свято стало традиційним і для факультету початкової, технологічної та професійної освіти.

У цьому році святкування Масляної відбулося 22 лютого, адже саме середа масляного тижня в давні часи вважалась найсмачнішим днем і мала назву «Ласунка». Цього дня в усіх домах починались масові бенкетування: готували млинці, накривали столи, пригощали гостей.

Підготовка до факультетського свята велась активно впродовж тривалого часу. Ініціаторами Масляної стали члени студентського самоврядування. Участь у підготовці та проведенні брали не лише студенти факультету, але й учні педагогічного ліцею. Приємно було спостерігати, із яким ентузіазмом, теплом і щирістю ліцеїсти допомагали прикрашати територію, готували костюми, пекли млинці!

Свято відвідали шановані гості факультету: проректор ДДПУ кандидат фізико-математичних наук, доцент С. О. Чайченко, голова громадської організації «Молодь Сходу України» О. В. Чередник та викладачі Донбаського державного педагогічного університету, яких радо зустрічали адміністрація факультету початкової, технологічної та професійної освіти на чолі з деканом І. А. Хижняк та керівництво педагогічного ліцею, очолене директором О. А. Бабенко.

Жодне свято не обходиться без танців, і наше не стало винятком. Яскраво виступили студентки хореографічного відділення другого курсу під запальну пісню «Черевички» у виконанні вокального ансамблю «Веснянка» (керівник –доц. В. Т. Чепіга). Весело та жваво зазивали дівчата гостей до танцювального святкового кола.

Також упродовж святкування проводились спортивні та танцювальні змагання, традиційні для цього свята. Змагалися не тільки студенти та учні, але й викладачі. Вони і канат перетягували, і на одній нозі стрибали, і важку гирю підіймали! Були і переможці, і переможені, але, перемогла, як зазвичай – дружба!

А що ж є головним символом свята Масляної? Правильно, це млинці, рецепт приготування яких у кожної господині власний, проте вони обов’язково повинні бути рум’яними і смачними. Студенти факультету та учні педагогічного ліцею приготували до свята понад 500 млинців із різними начинками і прикрасили їх для презентації кваліфікованому журі. Переможцями стали дівчата технологічного напряму факультету початкової, технологічної та професійної освіти, які презентували свої вироби у вигляді східних суші-ролів.

Перед ґанком навчального корпусу № 3 встановили опудало Масляної, створене за національними традиціями студентами нашого факультету. Наприкінці свята важливим й неодмінним дійством стало спалювання цього опудала під дружний галас усіх присутніх «Гори-гори ясно!», що означало закінчення лютої зими та прихід лагідної теплої весни.

Наприкінці святкування на всіх чекали смачні млинці та гарячий трав’яний чай із старовинних самоварів. Усі учасники та гості свята отримали величезний заряд позитиву та енергії весни, що наближається.

Від імені організаторів заходу, ми дякуємо всім учасникам, які допомогли відтворити давні українські народні традиції святкування Масляної, та хочемо побажати, щоб для вас дорогою залишилась рідна домівка, щоб палко любили рідний край та мову нашу солов’їну. Тож пам’ятаймо, хто ми є, бережімо наші звичаї, шануймо наші обереги!

  •