Шлях по сайту: Новини У науку зі шкільної парти

ДВНЗ Донбаський державний педагогічний університет

У науку зі шкільної парти

Друк

Третього листопада доценти кафедри природничо-математичних дисциплін Горобець Л.В., Кошелєв О.Л. разом із завідувачем Євтуховою Т.А. зустрілися з обдарованними дітьми Черкаської громади. На таку зустріч у в межах шкільної науково-практичної конференції «Крок в науку» їх запросила завідувач сектору з питань освіти Черкаської ОТГ Литвинова І.М. Кафедра ПМД давно підтримує тісні зв’язки зі школами району, курируючи початкову наукову діяльність учнів. Уже п’ять років учні розробляють свої дослідження в межах проектної діяльності, починаючи з молодших класів. Учитель біології Прелеснянської ЗОШ І-ІІІ ступенів Бєліч Н.І. у своїй доповіді ознайомила присутніх із результатами такої роботи. У школі вже п’ять років діє наукове товариство учнів «Інтелект». Науково-дослідницька діяльність, якою займаються учні, допомагає оволодівати вмінням самостійно отримувати нові знання, розвиває мислення, готує учня до життя в умовах сучасного інформаційного суспільства. Юні дослідники кожного року виступають із результатами своєї діяльності на дитячій конференції, що її проводить кафедра ПМД та керівництво шкіл.

Цього разу викладачі ДДПУ разом із дітьми намітили нові шляхи учнівської наукової діяльності у галузі природничо-математичних наук.

Разом із викладачами до дітей приїхали і студенти факультету підготовки вчителів початкових класів Лобода Катерина, Заміуська Олена. Коренна Катерина, а також учениця гуманітарного відділення педагогічного ліцею Словянська Шумакова Олександра. Вони зустрілися з учнями, які б хотіли займатися розробкою соціальних та суспільно-корисних проектів у своїй місцевості. Обговорили питання громадянської активності.

А Олександра Шумакова розповіла про свій досвід такої роботи, адже нещодавно її соціальний проект отримав грант ЮНІСЕФ.

Наступна зустріч викладачів та школярів-дослідників відбудеться вже за місяць у стінах університету. Учні доповідатимуть про хід своєї наукової роботи на кафедрі ДДПУ і отримуватимуть консультації від викладачів та студентів.

  •