Шлях по сайту: Новини Пам’ять про Голодомор 1932-33 рр.

ДВНЗ Донбаський державний педагогічний університет

Пам’ять про Голодомор 1932-33 рр.

Друк

Україна в 1932-33 роках пережила страшну трагедію – Голодомор, який забрав мільйони людських життів.

Масштаби голоду вражають своїми цифрами. У Житомирській, Харківській, Черкаській, Кіровоградській, Луганській, Дніпропетровській, Запорізькій, Донецькій областях, а також на Кубані, через спланований геноцид загинуло понад 25% тогочасного населення. У результаті проведення науково-демографічної експертизи, загальне число людських втрат від Голодомору становить 3 млн. 941 тис. осіб.

У четверту суботу листопада в Україні на підставі Указів Президента Л. Кучми № 1310/98 та Президента В. Ющенка № 431/2007 відзначається День пам’яті жертв Голодомору.

До Дня пам’яті жертв Голодомору в Україні в чит. залі № 2 бібліотеки головного корпусу презентовано виставку-реквієм: «Скорботна свічка пам’яті святої».

На виставці представлені документи, спогади та свідчення свідків, публікації, розвідки, розслідування, статті, матеріали конференцій, художні твори, які розкривають перебіг, причини та наслідки трагедії Голодомору для українського народу.

Заслуговують на Вашу увагу книги: «Жнива скорботи» Р. Конквеста, «Свіча пам’яті» В. Борисенка, книга-меморіал «Голод 33», «Національна книга пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років», «Голод 1932-33 років на Україні: очима істориків, мовою документів» тощо.

Один із розділів виставки присвячений голодомору на Донбасі.

На сайті університету, сторінці бібліотеки, у рубриці «Віртуальні виставки» представлена і електронна виставка «Свічка пам’яті».

Тож, у пам’ять мільйонів загиблих від голоду 26 листопада 2016 року запалимо свічу…

«Згадайте нас – бо ми ж колись жили.

Зроніть сльозу і хай не гасне свічка !

Ми в цій землі житами проросли,

Щоб голоду не знали люди вічно».

Ніна Віноградська

  •  

 

Навігація

Контакти

Оголошення
Оголошення