ГАЛИНА ВОЛОДИМИРІВНА ШАЛИГІНА

ГАЛИНА ВОЛОДИМИРІВНА ШАЛИГІНА

10.09.1939-23.10.2008 р.р.

Кандидат педагогічних наук,

доцент кафедри дошкільної освіти та соціальної педагогіки


Закінчивши Ростовський педінститут, Галина Володимирівна Шалигіна в 1965 році прийшла працювати на кафедру дошкільної педагогіки Слов’янського державного педагогічного інституту. Активно займалася науковою роботою і в 1977 році захистила кандидатську дисертацію за темою: “Исследование двигательной подготовленности детей дошкольного возраста города и села”. Г.В. Шалигіна має суттєвий науковий доробок в галузі фізичного виховання дошкільників. Саме методика фізичного виховання дітей дошкільного віку викладалася Галиною Володимирівною протягом багатьох років.

За успіхи в науковій і методичній роботі Галині Володимирівні було присвоєно звання “Відмінник народної освіти”.

Спеціалісти-практики звертались до Галини Володимирівни за консультаціями з питань фізичного виховання та зміцнення здоров’я дітей.

Ще пам’ятають вони республіканський семінар з фізичного виховання який проводився на базі досліджень Г.В. Шалигіної в дошкільних закладах м. Слов’янська та району, в якому взяв участь відомий радянський вчений з Вірменії О. Аракелян.

На кафедрі Галина Володимирівна викладала також курс “Організація і керівництво дошкільними закладами”, вела різні види практик, керувала науковою роботою студентів.

Г.В. Шалигіна на пенсії виховувала онука, підтримувала зв’язки із кафедрою.


Зі спогадів...

Коли ми згадуємо про щось прекрасне в своєму житті, то майже завжди у цих спогадах присутній образ Учителя, який вчив тебе жити, любити, поважати людей і залишатися самим собою.

Для багатьох випускників факультету незабутнім Учителем стала Галина Володимирівна Шалигіна. Вона дуже любила свій предмет – методику фізичного виховання дошкільників – і намагалася передати не тільки систему знань, а й довести життєву необхідність здорового способу життя, єдність фізичного і психічного розвитку особистості.

Надовго запам’яталися фізкультурні хвилинки, які Галина Володимирівна проводила на лекціях та практичних заняттях. Бадьорим, рішучим голосом вона закликала до виконання фізичних вправ: “Вышли мышки как-то раз…посмотреть, который час…”

Дуже прискіпливо, але справедливо й терпляче вчила нас Галина Володимирівна складати конспекти фізкультурних занять, проводити рухливі ігри, виготовляти посібники для організації рухової діяльності дітей...

Усе згодилося в житті. І не одне покоління випускників Галини Володимирівни згадують її науку з теплотою і вдячністю.

Н.М. Георгян,

кандидат педагогічних наук,

доцент кафедри дошкільної освіти


Багато що згадується, коли людини вже немає поміж нас. Я вдячна долі, що дала мені можливість стати ученицею Галини Володимирівни, а згодом і колегою по кафедрі.

Вона запам’яталася своєю щирою усмішкою, тільки їй притаманною, променистими очима, любов’ю до Краси і Мистецтва, професійністю, особливою манерою звертатися до нас – своїх колег.

Мені часто здавалося, що оболонка літньої жінки була оманливою, бо під нею ховалася вродлива душа вісімнадцятирічної дівчини. І вона була такою, як молода дівчина – відкритою, довірливою, доброю і веселою, що не заважало їй одночасно мати земну мудрість і практичність.

А як вона співала! В неї був проникливий оксамитовий голос…

Кожна зустріч з Галиною Володимирівною була для мене незабутнім уроком, з якого черпала великий досвід неповторної особистості з гострим розумом вченого-дослідника і відкритим серцем педагога.

“У Бога мертвих не буває…” Час осягнути смисл цього найоптимістичнішого вислову.

О.О. Дронова,

кандидат педагогічних наук,

доцент кафедри дошкільної освіти


Галина Володимирівна запам'яталась мені як людина, яка високо цінувала знання. Знання в широкому розумінні, але перш за все, обізнаність у майбутній професійній сфері. Свої знання вона щедро передавала своїм учням і щиро раділа успіхам в оволодінні знаннями.

Нам, студентам, вона неодноразово повторювала : «Любити можна те, що добре знаєш». І вона віддавала всі сили, все своє натхнення, щоб ми знали її улюблену дисципліну “Теорія і методика фізичного виховання дітей дошкільного віку”, а значить і любили.

І.В.Трубнік,

кандидат педагогічних наук,

доцент кафедри соціальної педагогіки

та соціальної роботи