ОЛЕКСАНДРА МИТРОФАНІВНА ФІЛЬ

ОЛЕКСАНДРА МИТРОФАНІВНА ФІЛЬ

23.07.1921

Кандидат педагогічних наук,

доцент кафедри дошкільної педагогіки


З іменем Олександри Митрофанівни пов’язаний цілий період у розвитку педагогічного факультету Слов’янського державного педагогічного інституту.

З 1969 по 1981 р. О.М. Філь очолювала факультет. Декан Олександра Митрофанівна сприяла його становленню, викладала історію педагогіки. Її кандидатська дисертація за темою “Подготовка пионеров старшего возраста к участию в общественном самоуправлении” була захищена в 1964 році. Чудовий лектор, геніальний організатор Олександра Митрофанівна поєднувала в собі вимогливість до студентів, викладацького колективу та справедливість і бажання досягти кращих результатів у роботі. Студенти тих років пам’ятають строгу дисципліну на факультеті, необхідність вчасно приходити на заняття, акуратно, відповідно до ситуації, одягатись та зачісуватись тощо. Олександра Митрофанівна була також вимогливою до себе.

Науковий гурток під керівництвом Олександри Митрофанівни працював над пошуком вихованців А.С. Макаренка. З багатьма із них вона була особисто знайома і охоче розповідала про це студентам.

Олександра Митрофанівна має нагороди: медалі “За боевые заслуги”, “За оборону Кавказа ”, “За победу над Германией” та інші. Член КПРС з 1947 р. У 1945 – 1947 роках працювала вчителем німецької мови в Новочеркаському училищі. Вже в СДПІ в 1969 році нагороджена знаком “Отличник народного просвещения”. Її наукові інтереси під час роботи в інституті були пов’язані з проблемою виховання у студентів відповідальності як невід’ємної риси радянського вчителя.

Вийшовши на пенсію, О.М. Філь повернулась на свою батьківщину в Ростовську область.

На кафедрі


Зі спогадів...

Мої перші кроки у професію та науку пов’язані з ім’ям Олександри Митрофанівни Філь – декана нашого факультету. Я пам’ятаю її як красиву, вольову, сильну, вимогливу, авторитетну і надзвичайно організовану жінку. Її енергетику відчував кожний студент, викладач, лаборант, прибиральниця. Думаю, саме вона започаткувала на факультеті традицію “перемагати”!

О.О. Дронова,

кандидат педагогічних наук,

доцент кафедри дошкільної освіти